Oficjalny portal Gminy Miękinia - Gospodarka Odpadami

Wersja kontrastowa serwisu

Drukuj Zmniejsz tekst Powiększ tekst Cofnij
Data dodania: 5 kwietnia 2016
Wiosenna aura sprzyja porządkom w ogrodach i na działkach. W związku z powyższym przypominamy naszym mieszkańcom, że od 1 stycznia 2016 r. w Gminie Miękinia realizowana jest usługa odbioru odpadów zielonych z nieruchomości zamieszkałych.
więcej


Data dodania: 5 kwietnia 2016
Przypominamy, że od 1 stycznia 2016 r. doprecyzowano przepisy ustawy o utrzymaniu czystości i porządku w gminach. Kary za nierzetelne lub nieterminowe sprawozdania będą wymierzane podmiotom prowadzącym działalność w zakresie opróżniania zbiorników bezodpływowych i transportu nieczystości ciekłych w wysokości:
więcej


Data dodania: 10 lutego 2016
Przypominamy, że od stycznia 2016 r Gmina Miękinia uruchomiła nową usługę – odbiór odpadów BIO - trawa, drobne gałęzie, liście, spady z drzew itp. w ramach uiszczanej już opłaty za gospodarowanie odpadami.
więcej


Data dodania: 26 stycznia 2016
W związku z licznymi zgłoszeniami ekipy odbierającej odpady komunalne z terenu Gminy Miękinia w zakresie złego stanu dróg wewnętrznych, stanowiących własność prywatną przypominamy, że zgodnie z Regulaminem utrzymania czystości i porządku na terenie Gminy Miękinia (Uchwała nr XIV/125/15 Rady Gminy Miękinia z dnia 27.11.2015 r. ) właściciele nieruchomości obowiązani są
więcej


Data dodania: 15 stycznia 2016
W związku z licznymi pytaniami przypominamy zasady korzystania z Punktu Selektywnego Zbierania Odpadów Komunalnych (PSZOK), zlokalizowanego przy ul.Czystej 3 w Miękini.
więcej


Data dodania: 12 stycznia 2016
W dniu dzisiejszym odbyła się uroczystość wręczenia nagród i wyróżnień laureatom konkursu plastycznego „Eko ozdoby świąteczne 2015”. Celem konkursu była promocja wśród dzieci i młodzieży zachowań ekologicznych, a w szczególności wykorzystania materiałów odpadowych w działaniach artystycznych.
więcej


Data dodania: 11 stycznia 2016
Informujemy, że z przyczyn technicznych odpady szklane zaplanowane do odbioru na dzień 11 stycznia br. (poniedziałek) z miejscowości Brzezina, Brzezinka Średzka, Pisarzowice zostaną odebrane w dniu 13 stycznia br. (środa). Za utrudnienie przepraszamy.
więcej


Data dodania: 11 stycznia 2016
Z powodu awarii śmieciarki odpady zmieszane z dnia 9 stycznia br. (sobota) z miejscowości Mrozów, Krępice, Kokorzyce, Żurawiniec zostaną odebrane w dniu 11 stycznia br. (poniedziałek) Za utrudnienie przepraszamy.
więcej


Data dodania: 29 grudnia 2015
Wszystkich uczestników konkursu zapraszamy na uroczystość wręczenia nagród przyznanych w ramach konkursu na Eko ozdoby świąteczne 2015. Uroczystość odbędzie się 12 stycznia 2016 r. o godz.10:00 w Samorządowym Ośrodku Kultury (Miękinia, ul. Kościuszki 43). Po uroczystość wręczenia nagród zapraszamy uczestników konkursu na przedstawienie teatralne.
więcej


‹‹‹ 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 ›››
HarmonogramyProgram usuwania azbestuPunkty selektywnej zbiórki odpadów komunalnychZgłoszenia/interwencjePrawo miejscowe, krajowe i unijneEdukacja, segregacjaDo pobraniaGra Segreguj odpady