Oficjalny portal Gminy Miękinia - Gospodarka Odpadami

Wersja kontrastowa serwisu

Drukuj Zmniejsz tekst Powiększ tekst Cofnij
Data dodania: 14 czerwca 2024
Przedstawiamy Państwu harmonogram odbioru odpadów w ramach wystawki krawężnikowej frakcji: zużyte opony (z wyłączeniem rolniczych i ciężarowych) oraz sprzętu elektrycznego i elektronicznego.
więcej


Data dodania: 15 maja 2024
Przypominamy, że stosowanie worków do selektywnej zbiórki odpadów typu metale i tworzywa sztuczne (kolor żółty) oraz papier (kolor niebieski) do zbiórki innych odpadów jest zabronione.
więcej


Data dodania: 7 maja 2024
29 kwietnia br. przedszkolaki z Miękini wzięły udział w spotkaniu edukacyjnym poświęconym zasadom prawidłowej gospodarki odpadami komunalnymi.
więcej


Data dodania: 17 kwietnia 2024
Już 22 kwietnia Międzynarodowy Dzień Ziemi. To doskonała okazja, aby posprzątać nasze otoczenie, naszą gminę Miękinia.
więcej


Data dodania: 5 stycznia 2024
Informujemy, że od 01.01.2024 r. nastąpiła zmiana stawki, zgodnie z uchwałą Rady Miejskiej w Miękini nr LXI/718/23 z dnia 30 listopada 2023 r., stawka opłaty za gospodarowanie odpadami komunalnymi wynosi 30,00 zł miesięcznie za każdą osobę zamieszkującą nieruchomość.
więcej


Data dodania: 8 grudnia 2023
Informujemy o możliwość przekazywania wytworzonych odpadów rolniczych.
więcej


Data dodania: 8 grudnia 2023
Przypominamy, że zarządzanie drogami wewnętrznymi w tym prywatnymi, a więc i odśnieżanie należy do obowiązków zarządcy terenu, na którym znajduje się droga lub właściciela tego terenu.
więcej


Data dodania: 8 listopada 2023
Drodzy Mieszkańcy, w dniach 23.10.2023 r. – 07.11.2023 r. została przeprowadzona wyrywkowa kontrola segregacji odpadów komunalnych na terenie gminy Miękinia, która wykazała, iż wielu właścicieli nieruchomości w dalszym ciągu nienależycie dba o środowisko i do odpadów niesegregowanych wrzuca min. butelki szklane, butelki plastikowe, kartony po: mleku, sokach, maślance, puszki po: napojach słodkich i alkoholowych, konserwach, pudełka kartonowe po butach, opakowania z tektury, tworzywa sztuczne z art. spożywczych (frytkach, karmie dla zwierząt itp.), folie opakowaniowe, odpady budowlane (duża skala), tekstylia, doniczki po kwiatach, dywany, opakowania po lekach itp..
więcej


Data dodania: 13 kwietnia 2023
Informujemy, że w wersji papierowej na Harmonogramie wywozu odpadów 2023 i ulotce dotyczącej segregowania odpadów w Gminie Miękinia występuje błąd pisarski polegający na podaniu niepoprawnej nazwy emaila w zakresie uzyskania informacji dotyczącej wysokości opłaty lub jej zaległości.
więcej


Data dodania: 13 kwietnia 2023
Od 15 kwietnia rozpocznie się na terenie gminy Miękinia zbiórka odpadów wielkogabarytowych. Dzięki akcji mieszkańcy będą mogli pozbyć się zbędnych mebli i sprzętów.
więcej


HarmonogramyProgram usuwania azbestuPunkty selektywnej zbiórki odpadów komunalnychZgłoszenia/interwencjePrawo miejscowe, krajowe i unijneEdukacja, segregacjaDo pobraniaGra Segreguj odpady