Oficjalny portal Gminy Miękinia

Wyszukiwarka

BIP
RSS
FaceBook
English
Wersja polska
Wersja klasyczna serwisu


Strona główna
Oficjalny serwis internetowy
Gminy Miękinia

Menu główne


Otwórz się na
zdrowy klimat

Menu
Czy wiesz, że... ?
Ratusz w Miękini
Obiekt z 1906 r., niegdyś willa zamożnych przedsiębiorców miękińskich, po przebudowie i gruntownym remoncie, od roku 1990 pełni funkcję siedziby władz gminy.
Drukuj Zmniejsz tekst Powiększ tekst Cofnij
Sołectwa
Jesteś tutaj:  ›› Urząd Gminy ›› Sołectwa
Autorem tekstów na stronie jest - © Zbigniew Pilch, „Gmina Miękinia-informator”, Miękinia 2001

Sołectwo leży w północnej części gminy Miękinia, w terenie nizinnym. Północne granice sołectwa wyznaczają jednocześnie granicę gminy od strony Odry. Przy wsi znajduje się największe odrzańskie starorzecze, przez które przepływa rzeka Jeziorka. Na Odrze barki eksploatują złoża żwiru. Akwen wodny starej żwirowni jest bardzo popularnym kąpieliskiem dla m.in. Wrocławia. Z drugiej strony Odry widnieje sylwetka dawnego miasta Uraz, które utraciło prawa miejskie po II wojnie światowej.


Sołectwo położone jest w południowo-wschodniej części gminy Miękinia, na lekko pofałdowanym terenie. Radakowice leżą w pewnym oddaleniu od głównych tras komunika­cyjnych.
więcej

Sołectwo położone jest w północno-wschodniej części gminy Miękinia, w terenie lekko pofalowanym, o wysokościach od 106-110 m n.p.m. Wilkostów leży w oddaleniu od głównych tras komunikacyjnych.
więcej

Sołectwo leży w północno-wschodniej części gminy Miękinia, przy granicy z miastem Wrocławiem.


Sołectwo leży w środkowej części gminy Miękinia.


Sołectwo leży w środkowo - wschodniej części gminy Miękinia przy drodze krajowej nr 94 Wrocław - Zielona Góra.
więcej

Zabór Wielki, Zabór Mały i Lubiatów leżą w północno-zachodniej części gminy Miękinia, wśród kompleksu lasów mieszanych otaczających ścisły rezerwat przyrody. Nizinny obszar przecina pasmo „Lubiatowskich Górek”. Są to piaszczyste wzniesienia o długości 10 km i szerokości do 2 km, porośnięte porośnięte borami sosnowymi.


Na północ od zabudowań znajduje się punkt widokowy na masyw Ślęży.


Wieś położona w województwie dolnośląskim, w powiecie średzkim, w gminie MiękiniaInformacja dla osób niesłyszącychCentralna Ewidencja i Informacja o Działalności GospodarczejSystem Informacji Przestrzennejgov.pl
design by fast4net

Płatności online