Oficjalny portal Gminy Miękinia - Gospodarka Odpadami

Wersja kontrastowa serwisu

Drukuj Zmniejsz tekst Powiększ tekst Cofnij
Data dodania: 10 listopada 2015
W związku z rozpoczętym sezonem grzewczym chcemy przypomnieć zasady bezpieczeństwa dotyczące wyrzucania popiołu z pieców. Do pojemników na odpady zmieszane można wrzucać popiół z domowych pieców i kominków, ale wyłącznie po jego uprzednim wygaszeniu i ostudzeniu. Niestosowanie się do tych zasad może prowadzić do uszkodzenia pojemnika, a nawet zapalenia pozostałej zawartości i pożaru.
więcej


Data dodania: 15 października 2015
Statystyki powalają na kolana! Nawet 2 mln ton żywności rocznie marnuje się w polskich domach. Najwięcej marnujemy –warzyw! Ciężko jest wyobrazić sobie taką ilość jedzenia a jeszcze ciężej oszacować ile głodnych rodzin można by tym wykarmić. W tym momencie każdy z nas powinien uderzyć się w piersi i zastanowić się czy przypadkiem nie dołożył ręki do tych statystyk.
więcej


Data dodania: 15 października 2015
W dniach 16 listopada - 20 listopada 2015 r. zorganizowana zostanie akcja pod hasłem "Wystawiamy graty z chaty", czyli zbiórka odpadów wielkogabarytowych, mebli, zużytych opon, zużytego sprzętu elektrycznego i elektronicznego (np. stare meble, fotele, zabawki itp.).
więcej


Data dodania: 30 września 2015
Od 1 stycznia 2016 r. mieszkańcy Gminy Miękinia będą mogli skorzystać z dodatkowych usług świadczonych przez Gminę Miękinia w zakresie odbierania odpadów komunalnych z terenu nieruchomości. Uruchomienie usług dodatkowych jest odzewem na liczne wnioski i zgłoszenia mieszkańców. Podejmujemy próby i rozwijamy się dla Naszych mieszkańców – mówi Jan Marian Grzegorczyn, wójt gminy Miękinia.
więcej


Data dodania: 17 września 2015
Informujemy, że ostatni raz w tym roku zorganizowana została trwająca akcja mycia i dezynfekcji pojemników na odpady komunalne oraz planowana "wystawka krawężnikowa".
więcej


Data dodania: 26 czerwca 2015
„Weź mnie w obroty” to kampania edukacyjna dedykowana jednemu z najbardziej ekologicznych opakowań wykorzystywanych w branży spożywczej – szklanej butelce zwrotnej. Potencjał butelki zwrotnej w Polsce nie jest w pełni wykorzystywany. W całej Polsce krąży obecnie prawie 400 mln butelek zwrotnych. Zaprojektowane z myślą o ochronie środowiska, mogły by zostać użyte ponownie przynajmniej 20 razy. Tymczasem obecnie jedna butelka trafia do obiegu - między sklepem a jej ponownym napełnieniem - średnio 8–12 razy.
więcej


Data dodania: 27 kwietnia 2015
W poniedziałek tj. 4 maja br. rozpocznie się kolejna już "wystawka" organizowana przez Gminę Miękinia . W rejonie objętym akcją można wystawiać niepotrzebne już przedmioty. W ramach organizowanej zbiórki można oddać: zużyty sprzęt AGD i RTV, zużyte opony pochodzące z pojazdów użytkowanych w gospodarstwie domowym oraz odpady wielkogabarytowe.
więcej


Data dodania: 23 marca 2015
Informujemy, że z dniem 25.03.2015 r. WPO ALBA S.A z Gminą Miękinia rozpoczyna kampanię edukacyjną wśród mieszkańców gminy Miękinia.
więcej


Data dodania: 23 marca 2015
Wzorem roku poprzedniego informujemy, że firma WPO ALBA S.A., z którą Gmina ma podpisaną umowę na odbiór i zagospodarowanie odpadów komunalnych z nieruchomości na których zamieszkują mieszkańcy przystąpi do mycia i dezynfekcji pojemników na odpady komunalne według zamieszczonego poniżej harmonogramu:
więcej


‹‹‹ 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 ›››
HarmonogramyProgram usuwania azbestuPunkty selektywnej zbiórki odpadów komunalnychZgłoszenia/interwencjePrawo miejscowe, krajowe i unijneEdukacja, segregacjaDo pobraniaGra Segreguj odpady