Oficjalny portal Gminy Miękinia - Gospodarka Odpadami

Wersja klasyczna serwisu

Drukuj Zmniejsz tekst Powiększ tekst Cofnij
Data dodania: 11 maja 2020
Rozszerzenie przyjmowania odpadów w PSZOKu w Miękini – z dniem 12.05.2020 r.

Prezes Zakładu Usług Komunalnych Sp. z o.o. informuje, że od dnia 12.05.2020 r. (wtorek) następuje rozszerzenie przyjmowania odpadów komunalnych w Punkcie Selektywnego Zbierania Odpadów Komunalnych (tzw.PSZOK) w Miękini przy ul. Czystej 3 o następujące frakcje odpadów: 1) PAPIER I TEKTURA 2) TWORZYWA SZTUCZNE 3) OPONY Z WYŁĄCZENIEM OPON ROLNICZYCH.
Poza wymienionymi frakcjami powyższej przyjmowane będą również:
1) ODPADY WIELKOGABARYTOWE
2) ODPADY ZIELONE.

INNE FRAKCJE ODPADÓW NIE WYMIENIONE POWYŻEJ NIE BĘDĄ PRZYJMOWANE. O możliwościach oddania kolejnych frakcji odpadów będziemy Państwa informować na bieżąco, bo uzyskaniu zapewnień przyjęcia zebranych odpadów od instalacji zagospodarowujących dane odpady.

W dalszym ciągu w trosce o nasze wspólne bezpieczeństwo, w związku z zagrożeniem epidemiologicznym na terenie PSZOKu obowiązują następujące zasady:
1. Punkt przyjęcia odpadów znajduje się na zewnątrz, przed budynkiem. Na terenie PSZOKu mogą znajdować się max. dwa pojazdy. Pozostałe pojazdy proszone są o pozostanie przed bramą wjazdową, umożliwiając ruch wahadłowy wg. zasady jeden wyjeżdżający pojazd -jeden wjeżdżający pojazd.
2. Osoby dostarczające odpady proszone są o podjeżdżanie do wagi zlokalizowanej na PSZOKu i nieopuszczanie pojazdu do momentu wywołania przez pracownika obsługi.
3. Odpady przywiezione do PSZOK muszą być posegregowane tj. odpad wielkogabarytowy (m.in. stoły, szafy, krzesła, sofy i inne meble np. ogrodowe, deski do prasowania, dywany, materace, wózki dziecięce, rowery, duże zabawki), odpad zielony (m.in. trawa, liście, spady, gałęzie max. dł. 1,5m). Nie ma możliwości segregacji odpadów na terenie PSZOK. Pracownik obsługi PSZOK ma obowiązek odmówić przyjęcia zmieszanych odpadów nadających się do sortowania.
4. Do PSZOK jednym autem może przyjechać maksymalnie 2 osoby.
5. Obowiązuje zakaz wstępu osobom poniżej 18 roku życia.
6. Każdy przebywający na terenie PSZOK ma obowiązek posiadać założoną maseczkę zakrywającą usta i nos oraz rękawiczki.


HarmonogramyProgram usuwania azbestuPunkty selektywnej zbiórki odpadów komunalnychZgłoszenia/interwencjePrawo miejscowe, krajowe i unijneEdukacja, segregacjaDo pobraniaGra Segreguj odpady