Sołectwa - Urząd Miejski w Miękini

Burmistrz przyjmuje mieszkańców w środy w godz. 8.00-12.00 po uprzednim umówieniu telefonicznym 71 735 92 22

Wyszukiwarka

Przejdź do: BIP
Przejdź do: Facebook
Przejdź do: Wersja kontrastowa serwisu
Przejdź do: RSS


Oficjalny serwis internetowy
Gminy Miękinia

Menu główne


Menu poziome

Sołectwa

Autorem tekstów na stronie jest - © Zbigniew Pilch, „Gmina Miękinia-informator”, Miękinia 2001

Sołectwo leży w centralnej części gminy, w urozmaiconym krajobrazowo terenie, z polami uprawnymi, lasami, zagajnikami i niewielkimi wzgórzami. Mrozów leży w niewielkim oddaleniu od głównych dróg kołowych, na szlaku kolejowym Wrocław-Zgorzelec.


Sołectwo leży w północno-wschodniej części gminy Miękinia. Pisarzowice leżą w pewnym oddaleniu od głównych tras komunika­cyjnych, przy magistrali kolejowej Wrocław-Szczecin. W obszar sołectwa włączono Piskorzowice, które w wyniku działań wojennych 1945 r. zostały zniszczone w 75 % i nigdy nie podniosły się z ruiny. Zrujnowana wieś w 1940 roku liczyła 32 budynki mieszkalne, w których zamieszkało około 250 osób. Dziś jest zaledwie jeden.
Sołectwo leży w północnej części gminy Miękinia, w terenie nizinnym. Północne granice sołectwa wyznaczają jednocześnie granicę gminy od strony Odry. Przy wsi znajduje się największe odrzańskie starorzecze, przez które przepływa rzeka Jeziorka. Na Odrze barki eksploatują złoża żwiru. Akwen wodny starej żwirowni jest bardzo popularnym kąpieliskiem dla m.in. Wrocławia. Z drugiej strony Odry widnieje sylwetka dawnego miasta Uraz, które utraciło prawa miejskie po II wojnie światowej.


Sołectwo położone jest w południowo-wschodniej części gminy Miękinia, na lekko pofałdowanym terenie. Radakowice leżą w pewnym oddaleniu od głównych tras komunika­cyjnych.
Sołectwo położone jest w północno-wschodniej części gminy Miękinia, w terenie lekko pofalowanym, o wysokościach od 106-110 m n.p.m. Wilkostów leży w oddaleniu od głównych tras komunikacyjnych.
Sołectwo leży w północno-wschodniej części gminy Miękinia, przy granicy z miastem Wrocławiem.


Sołectwo leży w środkowej części gminy Miękinia.


Sołectwo leży w środkowo - wschodniej części gminy Miękinia przy drodze krajowej nr 94 Wrocław - Zielona Góra.
Poprzednia strona 1 | 2 | 3 | 4 Następna strona
Liczba odwiedzin: 3534

Stopka

Płatności online
Zamknij