Sołectwa - Urząd Miejski w Miękini

Burmistrz przyjmuje mieszkańców w środy w godz. 8.00-12.00 po uprzednim umówieniu telefonicznym 71 735 92 22

Wyszukiwarka

Przejdź do: BIP
Przejdź do: Facebook
Przejdź do: Wersja kontrastowa serwisu
Przejdź do: RSS


Oficjalny serwis internetowy
Gminy Miękinia

Menu główne


Menu poziome

Sołectwa

Autorem tekstów na stronie jest - © Zbigniew Pilch, „Gmina Miękinia-informator”, Miękinia 2001

Sołectwo położone jest na terenie rów­ninnym nie przekraczającym wys. 105 m n.p.m. z szerokimi płaszczyznami pól, łąk i skupiskami leśnymi. Pod uprawę przeznaczono 63 % powierzchni, około 15 stanowią łąki i pastwiska. 16 % lasy mieszane, resztę powierzchni zajmują wody, ogrody, zabudowania gospodarskie i drogi. Obecnie we wsi są dwa sklepy, świetlica wiejska i przystanek PKS.


Błonie leży w centralnej części gminy Miękinia, przy drodze Wrocław - Zielona Góra, 8 km od Leśnicy.
Sołectwo położone jest w północno-wschodniej części gminy Miękinia, na terenie rów­ninnym Wysoczyzny Średzkiej, porośniętej lasami mieszanymi.


Sołectwo położone jest we wsch. części gminy, na płaskim terenie oraz na malowniczym zboczu krawędzi Wysoczyzny Średzkiej. Większą część ziemi zajmują pola uprawne, łąki i pastwiska. W zachodniej części sołectwa, na terenach graniczących z Wilkostowem, leży niewielki kompleks lasów mieszanych. W skład wsi wchodzą osiedla : Brzezinka Średzka Nowa, Stara Cegielnia i Czystopol. Kursują tu autobusy miejskie i PKS. Jest tu dworzec kolejowy, bar i sklep.


Forma wsi: Wieś wielodrożnica z kompleksem dworskim w południowej części. W skład zespołu wchodzą: 2 stodoły, 2 obory, stajnia i dwie oficyny.
Sołectwo leży na płaskim terenie, 13 km od Miękini, w południowo-wschodnim skraju gminy. Pola uprawne zajmują 191 ha, lasy 179 ha, reszta powierzchni to łąki i pastwiska. Sołectwo leży nad brzegiem Bystrzycy i Strzegomki, w jego południowej części znajduje przysiółek Gałów Mały. Kursują tu miejskie autobusy. Nieopodal znajduje się wrocławskie lotnisko Strachowice, toteż mieszkańcy bardzo często obserwują samoloty pasażerskie podchodzące do lądowania.


Sołectwo leży w północnej części gminy Miękinia, wyznaczając jej grani­ce od strony Odry. W skład sołectwa oprócz Głoski wchodzą 3 przysiółki: Gąsiorów, Głogi i niezamieszkałe Owieczki.


Sołectwo leży w północno-wschodniej części gminy Mięknia, w dolinie Odry, przy szlaku kolejowym z Wrocławia do Szczecina.


Sołectwo leży w środkowo-zachodniej części gminy Miękinia, za kompleksem leśnym na zachód od Miękini. W skład sołectwa wchodzą dwa przysiółki: Przydroże i Siemichów.


Sołectwo leży we wschodniej części gminy Miękinia. Około 1 km (aleją topolową) od drogi krajowej nr 94 Wrocław – Zielona Góra, leży wieś Krępice.
1 | 2 | 3 Następna strona
Liczba odwiedzin: 10031

Stopka

Płatności online
Zamknij