Aktualności - Edukacja ekologiczna w - Urząd Miejski w Miękini

Burmistrz przyjmuje mieszkańców w środy w godz. 8.00-12.00 po uprzednim umówieniu telefonicznym 71 735 92 22

Wyszukiwarka

Przejdź do: BIP
Przejdź do: Facebook
Przejdź do: Wersja kontrastowa serwisu
Przejdź do: RSS


Oficjalny serwis internetowy
Gminy Miękinia

Menu główne


Menu poziome

Aktualności

Edukacja ekologiczna w przedszkolu w Miękini

7 maja 2024
29 kwietnia br. przedszkolaki z Miękini wzięły udział w spotkaniu edukacyjnym poświęconym zasadom prawidłowej gospodarki odpadami komunalnymi.
Celem spotkania było zwiększenie świadomości ekologicznej dzieci. Pracownik Urzędu Miejskiego w przystępny i dostosowany do danej grupy wiekowej sposób opowiadał o ogólnopolskim systemie segregacji odpadów, zapoznając dzieci z kolorami pojemników przeznaczonych do selektywnej zbiórki, rodzajami odpadów, które powinny do nich trafiać oraz o tym, co dzieje się z odpadami na końcu ich długiej drogi.

Podczas zajęć zwrócono też uwagę na odpady niebezpieczne, takie jak zużyte baterie, akumulatory, świetlówki, czy odpady po żrących chemikaliach, które ze względu na zawartość wielu toksycznych substancji nie powinny trafiać do zwykłego pojemnika. Można je oddać w specjalnie wyznaczonych punktach w sklepach i aptekach, a także w tzw. PSZOK-ach (Punktach Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych).

Podczas spotkania z dziećmi wykorzystano pomoce edukacyjne, dzięki którym w praktyczny sposób i poprzez zabawę uczyliśmy się prawidłowej segregacji.

W trakcie zajęć dzieci wykazały się dużą wiedzą na temat prawidłowej segregacji, a przypadki, gdy odpady trafiały to nieodpowiednich pojemników były sporadyczne. Przedszkolaki chętnie dzieliły się własnymi sposobami na ograniczenie ilości wytwarzanych odpadów, stosowanymi na co dzień. Często zgłaszały również propozycje nadania odpadom „drugiego życia”. W czasie zajęć dzieci dowiedziały się m.in. że z niektórych odpadów, dzięki recyklingowi, powstają nowe przedmioty, takie jak książki, zeszyty, butelki, słoiki, a z plastiku możemy otrzymać ubrania sportowe, polary czy buty.

Liczba odwiedzin: 98

Stopka

Płatności online
Zamknij