Sołectwa - Urząd Miejski w Miękini

Burmistrz przyjmuje mieszkańców w środy w godz. 8.00-12.00 po uprzednim umówieniu telefonicznym 71 735 92 22

Wyszukiwarka

Przejdź do: BIP
Przejdź do: Facebook
Przejdź do: Wersja klasyczna serwisu
Przejdź do: RSS


Oficjalny serwis internetowy
Gminy Miękinia

Menu główne


Menu poziome

Sołectwa

Autorem tekstów na stronie jest - © Zbigniew Pilch, „Gmina Miękinia-informator”, Miękinia 2001

Sołectwo położone jest na północnym skraju gminy Miękinia i wyzna­cza jej granice od strony Odry. Księginice leżą w oddaleniu od głównych drogowych tras komuni­kacyjnych, przy trasie kolejowej Wrocław - Szczecin. W sołectwie znajduje się przysiółek Warżyna, położony przy stopniu wodnym na Odrze obok śluzy i elektrowni wodnej. Tutaj Odra osiąga szerokość ponad 500 m.
Sołectwo położone jest w północnej części gminy, stanowiąc jej granice od strony Odry.


W skład sołectwa Lubiatów wchodzi oddalony 400 m na południowy-wschód przysiółek Zabór Mały. Na zachodnim wjeździe do osady rośnie efektowna sosna zwyczajna licząca ok. 80 lat. Krzywa sosna wygięta łukiem 180˚ nad drogą tworzy oryginalną żywą bramę.


Sołectwo leży na terenie równinnym Wysoczyzny Średzkiej, pozbawionym większych terenów leśnych.


Sołectwo położone w południowo - wschodniej części gminy, w dolinie, na terenie w przeważającej części równinnym.
Siedziba gminy licząca 1 700 mieszkańców, położona w centralnej części gminy Miękinia. Miejscowość leży 3 km na północ od drogi głównej nr 94 Wrocław - Zielona Góra, na trasie linii kolejowej Wrocław - Zgorzelec.


Sołectwo leży w centralnej części gminy, w urozmaiconym krajobrazowo terenie, z polami uprawnymi, lasami, zagajnikami i niewielkimi wzgórzami. Mrozów leży w niewielkim oddaleniu od głównych dróg kołowych, na szlaku kolejowym Wrocław-Zgorzelec.


Sołectwo leży w północno-wschodniej części gminy Miękinia. Pisarzowice leżą w pewnym oddaleniu od głównych tras komunika­cyjnych, przy magistrali kolejowej Wrocław-Szczecin. W obszar sołectwa włączono Piskorzowice, które w wyniku działań wojennych 1945 r. zostały zniszczone w 75 % i nigdy nie podniosły się z ruiny. Zrujnowana wieś w 1940 roku liczyła 32 budynki mieszkalne, w których zamieszkało około 250 osób. Dziś jest zaledwie jeden.
Sołectwo leży w północnej części gminy Miękinia, w terenie nizinnym. Północne granice sołectwa wyznaczają jednocześnie granicę gminy od strony Odry. Przy wsi znajduje się największe odrzańskie starorzecze, przez które przepływa rzeka Jeziorka. Na Odrze barki eksploatują złoża żwiru. Akwen wodny starej żwirowni jest bardzo popularnym kąpieliskiem dla m.in. Wrocławia. Z drugiej strony Odry widnieje sylwetka dawnego miasta Uraz, które utraciło prawa miejskie po II wojnie światowej.


Sołectwo położone jest w południowo-wschodniej części gminy Miękinia, na lekko pofałdowanym terenie. Radakowice leżą w pewnym oddaleniu od głównych tras komunika­cyjnych.
Poprzednia strona 1 | 2 | 3 Następna strona
Liczba odwiedzin: 9970

Stopka

Płatności online
Zamknij