Oficjalny portal Gminy Miękinia

Wyszukiwarka

BIP
RSS
FaceBook
English
Wersja polska
Wersja klasyczna serwisu


Strona główna
Oficjalny serwis internetowy
Gminy Miękinia

Menu główne


Otwórz się na
zdrowy klimat

Menu
Czy wiesz, że... ?
Ratusz w Miękini
Obiekt z 1906 r., niegdyś willa zamożnych przedsiębiorców miękińskich, po przebudowie i gruntownym remoncie, od roku 1990 pełni funkcję siedziby władz gminy.
Drukuj Zmniejsz tekst Powiększ tekst Cofnij
Sołectwa
Jesteś tutaj:  ›› Urząd Gminy ›› Sołectwa
Autorem tekstów na stronie jest - © Zbigniew Pilch, „Gmina Miękinia-informator”, Miękinia 2001

Sołectwo leży we wschodniej części gminy Miękinia. Około 1 km (aleją topolową) od drogi krajowej nr 94 Wrocław – Zielona Góra, leży wieś Krępice.
więcej

Sołectwo położone jest na północnym skraju gminy Miękinia i wyzna­cza jej granice od strony Odry. Księginice leżą w oddaleniu od głównych drogowych tras komuni­kacyjnych, przy trasie kolejowej Wrocław - Szczecin. W sołectwie znajduje się przysiółek Warżyna, położony przy stopniu wodnym na Odrze obok śluzy i elektrowni wodnej. Tutaj Odra osiąga szerokość ponad 500 m.
więcej

Sołectwo położone jest w północnej części gminy, stanowiąc jej granice od strony Odry.


W skład sołectwa Lubiatów wchodzi oddalony 400 m na południowy-wschód przysiółek Zabór Mały. Na zachodnim wjeździe do osady rośnie efektowna sosna zwyczajna licząca ok. 80 lat. Krzywa sosna wygięta łukiem 180˚ nad drogą tworzy oryginalną żywą bramę.


Sołectwo leży na terenie równinnym Wysoczyzny Średzkiej, pozbawionym większych terenów leśnych.


Sołectwo położone w południowo - wschodniej części gminy, w dolinie, na terenie w przeważającej części równinnym.
więcej

Siedziba gminy licząca 1 700 mieszkańców, położona w centralnej części gminy Miękinia. Miejscowość leży 3 km na północ od drogi głównej nr 94 Wrocław - Zielona Góra, na trasie linii kolejowej Wrocław - Zgorzelec.


Sołectwo leży w centralnej części gminy, w urozmaiconym krajobrazowo terenie, z polami uprawnymi, lasami, zagajnikami i niewielkimi wzgórzami. Mrozów leży w niewielkim oddaleniu od głównych dróg kołowych, na szlaku kolejowym Wrocław-Zgorzelec.


Sołectwo leży w północno-wschodniej części gminy Miękinia. Pisarzowice leżą w pewnym oddaleniu od głównych tras komunika­cyjnych, przy magistrali kolejowej Wrocław-Szczecin. W obszar sołectwa włączono Piskorzowice, które w wyniku działań wojennych 1945 r. zostały zniszczone w 75 % i nigdy nie podniosły się z ruiny. Zrujnowana wieś w 1940 roku liczyła 32 budynki mieszkalne, w których zamieszkało około 250 osób. Dziś jest zaledwie jeden.
więcej


Informacja dla osób niesłyszącychCentralna Ewidencja i Informacja o Działalności GospodarczejSystem Informacji Przestrzennejgov.pl
design by fast4net

Płatności online