Oficjalny portal Gminy Miękinia

Wyszukiwarka

BIP
RSS
FaceBook
English
Wersja polska
Wersja kontrastowa


Strona główna
Oficjalny serwis internetowy
Gminy Miękinia

Menu główne


Otwórz się na
zdrowy klimat

Menu
Czy wiesz, że... ?
„Pojezierze Miękińskie”
Dolina Odry na odcinku położonym na ziemi miękińskiej to tzw. „Pojezierze Miękińskie”. Około 40 akwenów wodnych zlokalizowanych jest na południu wzdłuż rzeki Odry. Tama na Odrze w rejonie Warzyny i Wałów Śląskich (gm. Brzeg Dolny), która piętrzy wodę na wysokość do 7 m tworzy potężne jezioro. Rozlewisko szerokości 500- 600 m i długości 6,5 km usiane jest 11 wysepkami, na których gnieździ się wiele gatunków ptaków wodnych min. łabędzie krzykliwe, kaczki cyranki, płaskonosy, zimorodki, jaskółki brzegówki, kolonia czapli siwej i kilka gatunków mew. Są tu dwa półwyspy. Półwysep Prężycki, który oddziela koryto rzeki Odry od Zalewu Prężyckiego oraz tzw. Zalew Lubiatowski, który powstał w 1986 roku w wyniku regulacji Odry dla żeglugi śródlądowej. Liczne stawy i starorzecza Odry połączone rzeką Jeziorką, tworzą malownicze zakątki chętnie odwiedzane przez wędkarzy i turystów. Najciekawszym krajobrazowo i o najbogatszej faunie i florze jest rejon Głoski i rejon Prężyc i Lenartowic, który ze względu na bogactwo ichtiofauny jest łowiskiem mocna eksploatowanym przez wędkarzy.
Drukuj Zmniejsz tekst Powiększ tekst Cofnij
Komunikaty
Jesteś tutaj:  ›› Urząd Gminy ›› Komunikaty
Data dodania: 4 września 2019
Zmiany godzin pracy psychologa – terapeuty uzależnień
Kierownik Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Miękini informuje, iż od miesiąca września bieżącego roku ulegają zmianie dyżury psychologa- terapeuty uzależnień pracującego na terenie Gminy Miękinia.
Psycholog- terapeuta uzależnień pełni dyżur w poniedziałki w godzinach 9:00 do 15:00 w Gminnym Ośrodku Pomocy Społecznej w Miękini oraz w Gminnym Punkcie Konsultacyjnym znajdującym się na parterze Urzędu Gminy Miękinia (pokój nr 111).
Dyżur pełniony jest również w czwartki w godzinach od 9:00 do 12:00 zgodnie z poniższym harmonogramem:
pierwszy czwartek miesiąca – GOPS, Gminny Punkt Konsultacyjny
drugi czwartek miesiąca - Zespół Szkolno- Przedszkolny w Lutyni
trzeci czwartek miesiąca - Zespół Szkolno- Przedszkolny w Miękini
czwarty czwartek miesiąca -Zespół Szkolno- Przedszkolny w Pisarzowicach
każdy następny czwartek miesiąca – GOPS, Gminny Punkt Konsultacyjny.
W jednostkach oświatowych na terenie Gminy Miękinia w ramach dyżuru psycholog-terapeuta uzależnień będzie odbywał spotkania indywidualne z rodzicami oraz uczniami. Dyżur będzie również realizowany w formie zajęć grupowych o tematyce profilaktyki uzależnień.
W celu umówienia się na wizytę prosimy o kontakt telefoniczny pod numerem telefonu 71/7360861 lub osobisty w godzinach pracy psychologa – terapeuty uzależnień. Dodatkowo osoby chcące skorzystać z pomocy psychologa – terapeuty uzależnień mogą umówić na wizytę w Gminnym Ośrodku Pomocy Społecznej w Miękini oraz u Dyrektora wybranej szkoły.


Informacja dla osób niesłyszącychCentralna Ewidencja i Informacja o Działalności GospodarczejSystem Informacji Przestrzennejgov.pl
design by fast4net

Płatności online