Oficjalny portal Gminy Miękinia

Wyszukiwarka

BIP
RSS
FaceBook
English
Wersja polska
Wersja kontrastowa


Strona główna
Oficjalny serwis internetowy
Gminy Miękinia

Menu główne


Otwórz się na
zdrowy klimat

Menu
Czy wiesz, że... ?
Przedwojenny podział administracyjny
Przedwojenny podział administracyjny był zupełnie inny i każda miejscowość stanowiła odrębną gminę. W nowym podziale powiatu powstało 7 gmin, z których Mrozów, Lutynia i Przedmoście obejmowały obszar współczesnej gminy Miękinia. W 1955 r. w wyniku likwidacji siedziby gminy w Przedmościu oraz podziału jej obszaru na dwie jednostki administracyjne powstała gmina Miękinia. W roku 1959 dołączono do niej gminę Księginice, w 1963 r. gminę Mrozów i w 1973 r. okrojoną gminę Lutynia tworząc w ten sposób dzisiejsze jej granice.
Drukuj Zmniejsz tekst Powiększ tekst Cofnij
Komunikaty
Jesteś tutaj:  ›› Urząd Gminy ›› Komunikaty
Data dodania: 11 czerwca 2019
Uwaga upał!
Biuro Prognoz Meteorologicznych IMiGW PIB Oddział we Wrocławiu wydał ostrzeżenie 2 stopnia o wystąpieniu upałów na terenie gminy Miękinia i powiatu średzkiego w dniach od 10.06.2019 r od godz. 12.00 do dnia 13.06.2019 r. do godz. 20.00.

Prognozuje się wystąpienie upałów. Temperatura maksymalna w dzień od 30 ºC do 33 ºC. Temperatura minimalna w nocy od 18 ºC do 20 ºC.

Prawdopodobieństwo wystąpienia zjawiska: 90%.

Dyżurny synoptyk: Krzysztof Salanyk

Zagrożenie przed upałami 2 stopnia w trzy stopniowej skali zagrożenia oznacza duże ryzyko wystąpienia udaru słonecznego, zagrożenie życia, uszkodzenia asfaltowych nawierzchni dróg oraz duże zagrożenie pożarowe.


Informacja dla osób niesłyszącychCentralna Ewidencja i Informacja o Działalności GospodarczejSystem Informacji Przestrzennejgov.pl
design by fast4net

Płatności online