Oficjalny portal Gminy Miękinia

Wyszukiwarka

BIP
RSS
FaceBook
English
Wersja polska
Wersja kontrastowa


Strona główna
Oficjalny serwis internetowy
Gminy Miękinia

Menu główne


Otwórz się na
zdrowy klimat

Menu
Czy wiesz, że... ?
Jurajski ogródek
We wschodniej części lubiatowskiego majątku obok kolorowej oficyny znajduje się „jurajski ogródek”, a w nim dwa prehistoryczne gady wykonane z drutu i betonu przez Zbigniewa Pilcha. W ogródku rosną wszystkie rośliny chronione występujące na terenie gminy Miękinia.
Drukuj Zmniejsz tekst Powiększ tekst Cofnij
Komunikaty
Jesteś tutaj:  ›› Urząd Gminy ›› Komunikaty
Data dodania: 4 października 2021
Spotkanie konsultacyjne - program "Kolej+"
Zapraszamy na spotkania konsultacyjne nt. projektu Kolej+.

Serdecznie zapraszamy do uczestnictwa w spotkaniu konsultacyjnym dotyczącym projektu planowanego do realizacji w ramach „Programu Uzupełniania Lokalnej i Regionalnej Infrastruktury Kolejowej – Kolej+ do 2028 roku”.

Odbudowa stacji Wrocław Świebodzki i budowa stacji Środa Śląska

Celem tego projektu jest usprawnienie przewozów kolejowych pomiędzy Wrocławiem i Środą Śląską. W ramach tego projektu planowane są m.in. następujące działania:
• Odbudowa stacji Wrocław Świebodzki i modernizacja odcinka Wrocław Świebodzki – Wrocław Muchobór (wraz z elektryfikacją i budową drugiego toru);
• Rozbudowa infrastruktury na przystanku kolejowym Wrocław Muchobór;
• Rozbudowa infrastruktury na przystanku kolejowym Środa Śląska, w tym budowa nowego peronu, pozwalającego na kończenie w Środzie Śląskiej biegu pociągów. Dzięki temu będzie możliwość zwiększenia liczby pociągów aglomeracyjnych na trasie Wrocław – Środa Śląska.

Spotkanie konsultacyjne nt. tego projektu odbędzie się w dn. 6.10 (środa) o godz. 17:00 w formie zdalnej. Zainteresowane osoby proszone są o przesłanie chęci uczestnictwa na adres kolejplus.275@infracd.pl, do dnia 5.10 (wtorek) do godz. 20:00. Do zgłoszonych uczestników zostanie wysłany indywidualnie link do telekonferencji.

Organizacja spotkania związana jest z trwającą właśnie realizacją Studium Planistyczno-Prognostycznego dla ww. projektu inwestycyjnego. Wykonawcą dokumentacji jest Infra Centrum Doradztwa sp. z o.o. z Warszawy.


Informacja dla osób niesłyszącychCentralna Ewidencja i Informacja o Działalności GospodarczejSystem Informacji Przestrzennejgov.pl
design by fast4net

Płatności online