Oficjalny portal Gminy Miękinia

Wyszukiwarka

BIP
RSS
FaceBook
English
Wersja polska
Wersja kontrastowa


Strona główna
Oficjalny serwis internetowy
Gminy Miękinia

Menu główne


Otwórz się na
zdrowy klimat

Menu
Czy wiesz, że... ?
Kościół w Radakowicach
Jedyny w Radakowicach kościół ma burzliwą historię, stąd jego skromne zabytkowe wyposażenie. W czasach reformacji, pomiędzy latami 1520-1653, obiekt pełnił rolę ewangelickiego zboru, by po 1460 roku stać się ponownie katolickim kościołem. Świątynia była też świadkiem jednego z epizodów bitwy pod Lutynią, w czasie którego został ranny niemal pod samym ołta­rzem i kilka dni później zmarł, pruski generał von Rohr.
Drukuj Zmniejsz tekst Powiększ tekst Cofnij
Komunikaty
Jesteś tutaj:  ›› Urząd Gminy ›› Komunikaty
Data dodania: 25 czerwca 2020
Nabór do służby w Policji
Jeżeli chcesz zdobyć zawód ciekawy, pożyteczny, wyjątkowy, choć wymagający, ale dający jednocześnie wiele satysfakcji oraz oferujący liczne możliwości rozwoju – zapraszamy do Komendy Powiatowej Policji w Środzie Śląskiej. Powiemy Ci, jak szybko przejść ścieżkę rekrutacji i dołączyć do 100 tysięcznej formacji.
Podpowiemy, jakie dokumenty trzeba złożyć oraz jakie warunki spełnić, by założyć policyjny mundur.
Niezbędne informacje znajdują się na stronie internetowej średzkiej Policji: www.sroda-slaska.policja.gov.pl w zakładce: „Praca w Policji”.
Wszystkie osoby zainteresowane zapraszamy również do siedziby komendy w Środzie Śląskiej przy ul. Św. Andrzeja 2, gdzie pracownicy Zespołu Kadr (telefon – 47-872-22-09) odpowiedzą na wszystkie pytania kandydatów dotyczących rekrutacji.
Przypomnijmy, że służbę w Policji może pełnić:
- obywatel polski o nieposzlakowanej opinii;
- który nie był skazany prawomocnym wyrokiem sądu za przestępstwo lub przestępstwo skarbowe;
- korzystający w pełni z praw publicznych;
- posiadający co najmniej średnie wykształcenie;
- posiadający zdolność fizyczną i psychiczną do służby w formacjach uzbrojonych, podległych szczególnej dyscyplinie       służbowej, której gotów jest się podporządkować;
- dający rękojmię zachowania tajemnicy stosownie do wymogów określonych w przepisach o ochronie informacji niejawnych;

Ponadto mężczyźni powinni posiadać uregulowany stosunek do służby wojskowej.
Proces rekrutacji składa się z kilku etapów: testu wiedzy, testu sprawnościowego, testu psychologicznego, rozmowy kwalifikacyjnej oraz komisji lekarskiej. Po ich pomyślnym zaliczeniu, kursant – już policjant - odbywa krótkie szkolenie w jednej ze szkół policyjnych w Polsce. Zaraz po ukończeniu kursu młody funkcjonariusz rozpoczyna swoją przygodę w swojej jednostce.
Czekamy na Ciebie - dołącz do nas.
Oficer Prasowy KPP w Środzie Śląskiej
st. asp. Marta Stefanowska
tel. 693-726-093


Informacja dla osób niesłyszącychCentralna Ewidencja i Informacja o Działalności GospodarczejSystem Informacji Przestrzennejgov.pl
design by fast4net

Płatności online