Oficjalny portal Gminy Miękinia

Wyszukiwarka

BIP
RSS
FaceBook
English
Wersja polska
Wersja kontrastowa


Strona główna
Oficjalny serwis internetowy
Gminy Miękinia

Menu główne


Otwórz się na
zdrowy klimat

Menu
Czy wiesz, że... ?
Eksperyment lotniczy
Około 1910 roku miał miejsce na górce pomiędzy Mrozowem a Wojnowicami eksperyment lotniczy. Inżynier z Wrocławia, Schrader, który prowadził eksperymenty z "aparatami latającymi", przeleciał w linii prostej 50 m na swojej maszynie. Nie mamy informacji, czy próbę tę ponowiono i z jakim rezultatem.
Drukuj Zmniejsz tekst Powiększ tekst Cofnij
Urzędy i instytucje
Jesteś tutaj:  ›› Urząd Gminy ›› Urzędy i instytucje
Kategoria: Zabytki sakralne
Adres: Źródła
Kościół wzniesiony ok. 1230 roku powiększony o kruchtę w XVII wieku, absydę stracił w XVIII wieku, restaurowany na przełomie XIX/XX wieku i w latach 1968 - 1970, obecnie w formie gotyckim. Obiekt murowany z kamienia, jednonawowy z kwadratowym prezbiterium, nakrytym sklepieniem krzyżowo - żebrowym. Kościół otoczony murem obronnym, wzniesionym w XVII wieku, z czterema kolistymi bastejami w narożach.

W 3 ćwierci XVIII wieku dostawiono drewnianą, wolnostojącą dzwonnicę. Kościół ma bogate wyposażenie, pochodzące z różnych etapów budowy świątyni. do najstarszych nalezy sakramentarium piaskowcowe z 1519 roku, zespół płyt nagrobnych datowanych od 1580 roku do końca XVII wieku, piaskowcowe epitafium rodziny von Seydlitz z 1559 roku oraz manierystyczny ołtarz główny z rzeźbiarskim zespołem ukrzyżowania. Dzwon kościelny ze spiżu pochodzi z połowy XVIII wieku.

© Zbigniew Pilch, „Gmina Miękinia-informator”, Miękinia 2001


Informacja dla osób niesłyszącychCentralna Ewidencja i Informacja o Działalności GospodarczejSystem Informacji Przestrzennejgov.pl
design by fast4net

Płatności online