Oficjalny portal Gminy Miękinia

Wyszukiwarka

BIP
RSS
FaceBook
English
Wersja polska
Wersja kontrastowa


Strona główna
Oficjalny serwis internetowy
Gminy Miękinia

Menu główne


Otwórz się na
zdrowy klimat

Menu
Czy wiesz, że... ?
„Pojezierze Miękińskie”
Dolina Odry na odcinku położonym na ziemi miękińskiej to tzw. „Pojezierze Miękińskie”. Około 40 akwenów wodnych zlokalizowanych jest na południu wzdłuż rzeki Odry. Tama na Odrze w rejonie Warzyny i Wałów Śląskich (gm. Brzeg Dolny), która piętrzy wodę na wysokość do 7 m tworzy potężne jezioro. Rozlewisko szerokości 500- 600 m i długości 6,5 km usiane jest 11 wysepkami, na których gnieździ się wiele gatunków ptaków wodnych min. łabędzie krzykliwe, kaczki cyranki, płaskonosy, zimorodki, jaskółki brzegówki, kolonia czapli siwej i kilka gatunków mew. Są tu dwa półwyspy. Półwysep Prężycki, który oddziela koryto rzeki Odry od Zalewu Prężyckiego oraz tzw. Zalew Lubiatowski, który powstał w 1986 roku w wyniku regulacji Odry dla żeglugi śródlądowej. Liczne stawy i starorzecza Odry połączone rzeką Jeziorką, tworzą malownicze zakątki chętnie odwiedzane przez wędkarzy i turystów. Najciekawszym krajobrazowo i o najbogatszej faunie i florze jest rejon Głoski i rejon Prężyc i Lenartowic, który ze względu na bogactwo ichtiofauny jest łowiskiem mocna eksploatowanym przez wędkarzy.
Drukuj Zmniejsz tekst Powiększ tekst Cofnij
Komunikaty
Jesteś tutaj:  ›› Urząd Gminy ›› Komunikaty
Data dodania: 26 sierpnia 2021
Komunikat o jakości wody – SUW Mrozów
Zakład Usług Komunalnych Sp. z o.o. w Miękini informuje, że w wyniku kontroli wewnętrznej w dniu 23 sierpnia 2021r. wykonano badania bakteriologiczne wody z wodociągu w m. Żurawiniec.

W wyniku badań stwierdzono na ulicy Wierzbowej - 6 bakterii grupy coli, na ulicy Brzozowej -
3 bakterie grupy coli, na ulicy Sosnowej - 8 bakterii z grupy coli. W związku z powyższym na terenie stacji uzdatniania wody w m. Mrozów oraz stacji pomp w Wilkszynie został uruchomiony proces uzdatniania wody, polegający na stałej dezynfekcji (chlorowaniu) wody, podawanej do wodociągu w Mrozowie (miejscowości objęte zasięgiem wodociągu to: Czerna, Kokorzyce, Krępice, Mrozów, Wilkostów, Wojnowice, Wróblowice, Żurawiniec). Planowany termin rozpoczęcia dezynfekcji 26.08.2021r.  do odwołania.

Woda warunkowo przydatna do spożycia, po uprzednim przegotowaniu. Przygotowania wymaga też woda do: przygotowania posiłków, mycia spożywanych na surowo owoców i warzyw, mycia zębów, mycia naczyń, kąpieli noworodków i niemowląt.

UWAGA: Wodę należy gotować przez minimum 2 minuty, a następnie bez gwałtownego schładzania pozostawić wodę do ostudzenia.
Woda bez przegotowania może być stosowana do codziennego mycia, prania odzieży, prac porządkowych (np. mycia podłóg) i spłukiwania toalet.


Informacja dla osób niesłyszącychCentralna Ewidencja i Informacja o Działalności GospodarczejSystem Informacji Przestrzennejgov.pl
design by fast4net

Płatności online