Oficjalny portal Gminy Miękinia

Wyszukiwarka

BIP
RSS
FaceBook
English
Wersja polska
Wersja kontrastowa


Strona główna
Oficjalny serwis internetowy
Gminy Miękinia

Menu główne


Otwórz się na
zdrowy klimat

Menu
Czy wiesz, że... ?
Muzeum bitwy lutyńskiej
Wnętrza muzeum bitwy lutyńskiej zostały urządzone tak, by ekspozycja była czytelna i pełniła funkcje dydaktyczne. W naj­większej sali umieszczono makietę bitwy pod Lutynią, wykonaną przez wrocławską firmę Kunze i Brinke. W mniejszych salach ­umieszczono kopie dokumentów, oręż i umundurowania z epoki, prezentowane na woskowych figurach żołnierzy. Urządzono także bibliotekę i czytelnię. Z okazji otwarcia muzeum Towarzystwo wydało 12 kart pocztowych z motywami bitwy. Przed 1945 rokiem diorama została wywieziona do Niemiec, obecnie znajduje się w Bawarskim Muzeum Armii na zamku w Ingolstadt.
Drukuj Zmniejsz tekst Powiększ tekst Cofnij
Komunikaty
Jesteś tutaj:  ›› Urząd Gminy ›› Komunikaty
Data dodania: 13 marca 2020
Komunikat Prezesa ZUK Sp. z o.o. w Miękini
Drodzy klienci, w związku ze zwiększonym ryzykiem epidemiologicznym związanym z COVID-19 prosimy o ograniczenie wizyt osobistych w siedzibie Zakładu Usług Komunalnych w Miękini.
W miarę możliwości prosimy o przekazywanie wniosków i korespondencji w formie elektronicznej na adres e-mail bok@miekinia-zuk.pl lub o kontakt telefoniczny pod numerami 71 31 78 166 lub 71 31 78 162.
Pogotowie wodociągowe i kanalizacyjne po godzinie 15-tej - nr : 603 188 710


Informacja dla osób niesłyszącychCentralna Ewidencja i Informacja o Działalności GospodarczejSystem Informacji Przestrzennejgov.pl
design by fast4net

Płatności online