Oficjalny portal Gminy Miękinia

Wyszukiwarka

BIP
RSS
FaceBook
English
Wersja polska
Wersja kontrastowa


Strona główna
Oficjalny serwis internetowy
Gminy Miękinia

Menu główne


Otwórz się na
zdrowy klimat

Menu
Czy wiesz, że... ?
Mogiła
W 1949 roku kierowca Ludwik Półtorak jadąc ze starostą Zarzyckim przez las zauważyli niewielki budynek (dominium pomocnicze). Zatrzymali się. Starosta poszedł sprawdzić czy jest zasiedlona, a kierowca poszedł do lasu. Po 100 m spaceru natknął się na dość dużą mogiłę długości ok. 30 m Wokół porozrzucane były ludzkie kości i roztaczał się trupi odór. W wysokim nasypie były otwory zrobione przez zwierzęta. Warstwa ziemi nad pogrzebanymi nie była grubsza niż 40-50 cm. Pokazał to staroście, który powiedział, że dowie się i sprawdzi. Na drugi dzień starosta powiedział kierowcy te słowa: „O ile chcesz żyć, ja nie miał kłopotów to zapomnij o tym. Nigdy tam nie byliśmy, nic nie widzieliśmy i o niczym nie wiemy”. Mieszkańcy Lubiatowa znając sprawę już od czasu zasiedlenia wsi również nie zgłaszali nikomu o leżącej nieopodal mogile w obawie o własne życie.
Drukuj Zmniejsz tekst Powiększ tekst Cofnij
Komunikaty
Jesteś tutaj:  ›› Urząd Gminy ›› Komunikaty
Data dodania: 23 września 2021
Komunikat Państwowego Powiatowego Inspektora Sanitarnego o jakości wody z wodociągu Mrozów
Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny w Środzie Śląskiej, informuje konsumentów wody z wodociągu w Mrozowie (miejscowości objęte zasięgiem wodociągu to: Czerna, Kokorzyce, Krępice, Mrozów, Wilkostów, Wojnowice, Wróblowice, Żurawiniec), iż wyniki badań fizykochemicznych próbek wody do spożycia, pobranych w ramach nadzoru sanitarnego ze stacji uzdatniania wody w Mrozowie oraz sieci wodociągowej wykazują przekroczenia dopuszczalnych wartości parametrycznych: manganu i żelaza ogólnego.
 
Zobowiązano zarządcę Zakładu Usług Komunalnych w Miękini, ul. Willowa 18 do płukania sieci wodociągowej, ustalenia źródła zanieczyszczenia wody, podjęcia działań naprawczych i powiadomienia odbiorców wody  o zaistniałym fakcie. Trwają prace mające na celu przywrócenie jakości wody zgodnej z rozporządzeniem MZ z dnia 07.12.2017 r. w sprawie jakości wody przeznaczonej do spożycia przez ludzi (Dz. U. 2017, poz. 2294).
 
Podstawowym niepożądanym efektem zawartości manganu w wodzie jest jego niekorzystny wpływ na ocenę organoleptyczną wody (jej wygląd i smak), obejmujący: wzrost barwy wody, przebarwienie pranej odzieży, ceramiki sanitarnej i innych powierzchni, mających wielokrotny lub stały kontakt z woda, wzrost mętności. Mangan wraz z żelazem są parametrami wskaźnikowymi, czyli nie są parametrami stwarzającymi zagrożenie dla zdrowia konsumentów.
 
W związku z tym Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny w Środzie Śląskiej stwierdza wa­runkową przydatność wody do spożycia. Woda może być wykorzystywana bez ograniczeń do celów spożywczych i gospodarczych.
 
 
 
Zalecenie obowiązuje do czasu wydania kolejnego komunikatu.


Informacja dla osób niesłyszącychCentralna Ewidencja i Informacja o Działalności GospodarczejSystem Informacji Przestrzennejgov.pl
design by fast4net

Płatności online