Komunikaty - Komunikat o jakości wody - Urząd Miejski w Miękini

Burmistrz przyjmuje mieszkańców w środy w godz. 8.00-12.00 po uprzednim umówieniu telefonicznym 71 735 92 22

Wyszukiwarka

Przejdź do: BIP
Przejdź do: Facebook
Przejdź do: Wersja kontrastowa serwisu
Przejdź do: RSS


Oficjalny serwis internetowy
Gminy Miękinia

Menu główne


Menu poziome

Komunikaty

Komunikat o jakości wody – SUW Mrozów

26 sierpnia 2021
Zakład Usług Komunalnych Sp. z o.o. w Miękini informuje, że w wyniku kontroli wewnętrznej w dniu 23 sierpnia 2021r. wykonano badania bakteriologiczne wody z wodociągu w m. Żurawiniec.

W wyniku badań stwierdzono na ulicy Wierzbowej - 6 bakterii grupy coli, na ulicy Brzozowej -
3 bakterie grupy coli, na ulicy Sosnowej - 8 bakterii z grupy coli. W związku z powyższym na terenie stacji uzdatniania wody w m. Mrozów oraz stacji pomp w Wilkszynie został uruchomiony proces uzdatniania wody, polegający na stałej dezynfekcji (chlorowaniu) wody, podawanej do wodociągu w Mrozowie (miejscowości objęte zasięgiem wodociągu to: Czerna, Kokorzyce, Krępice, Mrozów, Wilkostów, Wojnowice, Wróblowice, Żurawiniec). Planowany termin rozpoczęcia dezynfekcji 26.08.2021r.  do odwołania.

Woda warunkowo przydatna do spożycia, po uprzednim przegotowaniu. Przygotowania wymaga też woda do: przygotowania posiłków, mycia spożywanych na surowo owoców i warzyw, mycia zębów, mycia naczyń, kąpieli noworodków i niemowląt.

UWAGA: Wodę należy gotować przez minimum 2 minuty, a następnie bez gwałtownego schładzania pozostawić wodę do ostudzenia.
Woda bez przegotowania może być stosowana do codziennego mycia, prania odzieży, prac porządkowych (np. mycia podłóg) i spłukiwania toalet.
Liczba odwiedzin: 2017

Stopka

Płatności online
Zamknij