Gmina Schwarmstedt - PL - Urząd Miejski w Miękini

Burmistrz przyjmuje mieszkańców w środy w godz. 8.00-12.00 po uprzednim umówieniu telefonicznym 71 735 92 22

Wyszukiwarka

Przejdź do: BIP
Przejdź do: Facebook
Przejdź do: Wersja kontrastowa serwisu
Przejdź do: RSS


Oficjalny serwis internetowy
Gminy Miękinia

Menu główne


Menu poziome

Gmina Schwarmstedt - PL

Schwarmstedt jest uznaną miejscowością wypoczynkową na skraju Lüneburger Heide (Pustać Luneburska) przed bramami Hanoweru, głównego miasta Niedersachsen (Dolnej Saksonii) – które leży między rzekami Aller i Leine, wśród uroczego krajobrazu rzecznego oraz zalewowego.
 
Do gminy  Schwarmstedt należą miejscowości: Bothmer, Grindau, Buchholz, Marklendorf, Enghausen, Essel, Ostenholzer Moor, Gilten, Suderbruch, Norddrebber, Nienhagen, Stillenhöfen, Lindwedel, Hope oraz Schwarmstedt. Na obszarze 140,9 km2 żyje 12.277 mieszkańców (Stan 31.12.2013).
 
Poprzez dojazd autostradowy z A 7, B 214 oraz połączenie kolejowe, gmina  dysponuje  doskonałą infrastrukturą transportową, przez co jest popularnym miejscem dla handlu i przemysłu, jak i również dla nowych mieszkańców.
 
W przypadku opieki nad dziećmi oraz nastolatkami, gmina Schwarmstedt  posiada specjalne oferty.
Zarówno w żłobkach, przedszkolach, szkole podstawowej, jaki i również w kooperacyjnym zespole szkół ponadpodstawowych (aż do matury) jest możliwa całodniowa opieka bądź całodniowe nauczanie.
 
 
Urlop i czas wolny
Schwarmstedt stało się wspólnie z innymi gminami doliny Aller-Leine znanym regionem turystycznym z wzrastającą liczbą odwiedzających, szczególnie dla rowerzystów. Tutaj krzyżują się trzy dalekie szlaki rowerowe, które są znane w całym kraju: Aller-Radweg (Szlak rowerowy Aller) (szlak rowerowy premium), Lüneburger-Heide-Radweg (szlak rowerowy Pustać Luneburska) oraz Leine-Heide-Radweg (szlak rowerowy Leine-Heide).
  
W okolicy znajduje się pięć parków, które zapraszają na przygodowe podróże: Serengeti-Park Hodenhagen, Vogelpark Walsrode (Ptasi park Walsrode), Wildpark (dziki park) Lüneburger Heide w Nindorf, Heide-Park Soltau oraz Magic-Park Verden.
 
Basen kryty
Dalszą atrakcją jest basen wielofunkcyjny zbudowany w roku 1974 (dla pływających/niepływających 25 m x 10 m). Z krytego basenu korzystają zarówno stowarzyszenia oraz szkoły, także graniczących regionów, jak i również seniorzy oraz rodziny, nie tylko w tzw. Ciepłe dni (30 ° C). Basen jest wyposażony w 1 m oraz 3 m wieżę do skoków, w zjeżdżalnię dla dzieci, jak i również basenik dla niemowląt. W każdy piątek, w tzw. „zabawne popołudnie” są na zmianę ustawiane duże urządzenia wodne.

Blisko krytego basenu w Schwarmstedt znajduje się park minigolf, który zaprasza od kwietnia do października.
 
 
Między gminami Schwarmstedt i Buchholz (Aller) znajduje się naturalne kąpielisko, którego powierzchnia wody wynosi 16.500 m2 oraz powierzchnia do leżenia 15.000 m2.
 
Partnerstwo miast
Od 11. kwietnia 1992 gmina  Schwarmstedt utrzymuje partnerstwo z polską gminą Miękinia w województwie dolnośląskim.
 
Od roku 1993 są regularnie organizowane wymiany uczniów między szkołą podstawową w Miękini oraz KGS Schwarmstedt. Regularny kontakt utrzymują również członkowie rad obu gmin. Myśliwi obu gmin również się już wzajemnie odwiedzili, jak i strażacy, wędkarze oraz w szczególności gracze tenisa stołowego TTSG Leinetal i LKS ODRA Głoska, których kontakty rozwinęły partnerstwo miast. W międzyczasie zmarły artysta Siegfried Steege wystawiał swoje dzieła w Miękini, a polski artysta Jerzy Kapłański wystawia w Schwarmstedt. Siegfried Steege stworzył również witraż okienny w formie krzyża (Fensterglaskreuz) w kaplicy cmentarnej w miejscowości Mrozów gmina Miękinia.
 
31. maja 2012 obie gminy świętowały dwudziestolecie istnienia partnerstwa oraz uroczyste podpisanie dokumentu dalszej współpracy oraz umocnienia istniejącej więzi.
    
Gmina  Schwarmstedt utrzymuje od roku 1990 również partnerstwo z miastem Kröpelin (Mecklenburg). Kontakty były najbardziej intensywne w czasach założenia tego partnerstwa, kiedy gmina  Schwarmstedt pomogła w stworzeniu nowego zarządu gminy swoimi cennymi radami oraz dużym wsparciem. Delegacje z Schwarmstedt odwiedzają Kröpelin co roku podczas tradycyjnych dożynek. Kontakt istnieje również pomiędzy związkami muzycznymi obu gmin.
 
Dalsze informacje dotyczące gminy partnerskiej Schwarmstedt znajdą Państwo tutaj:
http://www.schwarmstedt.de
 
 
Gmina Schwarmstedt
Am Markt 1
29690 Schwarmstedt
Tel.: 05071 809-0


Liczba odwiedzin: 1498

Stopka

Płatności online
Zamknij