Oficjalny portal Gminy Miękinia

Wyszukiwarka

BIP
RSS
FaceBook
English
Wersja polska
Wersja klasyczna serwisu


Strona główna
Oficjalny serwis internetowy
Gminy Miękinia

Menu główne


Otwórz się na
zdrowy klimat

Menu
Czy wiesz, że... ?
Eksperyment lotniczy
Około 1910 roku miał miejsce na górce pomiędzy Mrozowem a Wojnowicami eksperyment lotniczy. Inżynier z Wrocławia, Schrader, który prowadził eksperymenty z "aparatami latającymi", przeleciał w linii prostej 50 m na swojej maszynie. Nie mamy informacji, czy próbę tę ponowiono i z jakim rezultatem.
Drukuj Zmniejsz tekst Powiększ tekst Cofnij
Aktualności gminne
Jesteś tutaj:  ›› Gmina ›› Aktualności gminne
Data dodania: 22 marca 2022
Wolontariusze z SP Miękinia aktywnie włączyli się w kolejne działania na rzecz Uchodźców z Ukrainy.
więcej


Data dodania: 21 marca 2022
Wójt Gminy Miękinia informuje, że pula dotacji celowej na dofinansowanie realizacji z zakresu ochrony środowiska obejmującego trwałą zmianę systemu ogrzewania opartego na paliwie stałym na ogrzewanie gazowe, elektryczne, olejowe i odnawialne źródła energii na rok 2022 została wyczerpana w dniu 18 marca 2022 r.
więcej


Data dodania: 18 marca 2022
Trwają prace przy przebudowie dróg w Lutyni na ul. Długiej i Porzeczkowej, wykonywane przez firmę Berger-Bau.
więcej


Data dodania: 16 marca 2022
W odpowiedzi na rosnące potrzeby w zakresie edukacji, związane w dużej mierze z napływającymi do nas osobami z Ukrainy, Gmina Miękinia rozpoczęła prace modernizacyjne budynku po dawnym gimnazjum przy ul. Kościuszki w Lutyni.
więcej


Data dodania: 16 marca 2022
17 marca (czwartek) w godz. 10.00-12.00 w siedzibie GOPS przy ul. Kościuszki 18a dyżur pełnić będzie pracownik ZUS, który pomoże założyć konto na Platformie Usług Zaufanych. To ważne dla złożenia wniosku o świadczenia z programów Rodzina 500+ i Rodzinny Kapitał Opiekuńczy.
więcej


Data dodania: 15 marca 2022
Miękinia, Błonie, Źródła, Brzezina, Brzezinka Średzka, Pisarzowice, Wilkszyn, Wróblowice, Lutynia, Gałów, Krępice, Żurawiniec, Mrozów i Wojnowice to miejscowości aglomeracji na obszarze gminy Miękinia, które objęte zostaną pracami projektowymi budowy kanalizacji sanitarnej w ramach kompleksowego zadania „Wykonanie koncepcji i kompletnej dokumentacji projektowo-kosztorysowej kanalizacji sanitarnej grawitacyjnej oraz ciśnieniowej realizowanej w ramach przedsięwzięcia Zapewnienie prawidłowej gospodarki wodno-ściekowej aglomeracji Wrocław, gmina Miękinia – II etap.
więcej


Data dodania: 15 marca 2022
17 marca (czwartek) w godz. 10.00-14.00 w siedzibie GOPS przy ul. Kościuszki 18a dyżur pełnić będzie pracownik ZUS, który pomoże założyć konto na Platformie Usług Zaufanych. To ważne dla złożenia wniosku o świadczenia z programów Rodzina 500+ i Rodzinny Kapitał Opiekuńczy.
więcej


Data dodania: 11 marca 2022
Już niedługo część mieszkańców gminy Miękinia będzie miała możliwość podłączenia się do sieci wodociągowej, dzięki budowie odcinka sieci tranzytowej łączącej ASUW Źródła z ASUW Lutynia.
więcej


Data dodania: 10 marca 2022
Zakończyły się prace koncepcyjne związane z budową nowej szkoły w Wilkszynie. W zamierzeniu ma to być bardzo nowoczesny budynek z 33 salami lekcyjnymi, salą sportową, boiskiem sportowym, placem rekreacyjnym, biblioteką, stołówką i zapleczem szatniowym.
więcej


‹‹‹ 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | ... 83 ›››

Informacja dla osób niesłyszącychCentralna Ewidencja i Informacja o Działalności GospodarczejSystem Informacji Przestrzennejgov.pl
design by fast4net

Płatności online