Oficjalny portal Gminy Miękinia

Wyszukiwarka

BIP
RSS
FaceBook
English
Wersja polska
Wersja klasyczna serwisu


Strona główna
Oficjalny serwis internetowy
Gminy Miękinia

Menu główne


Otwórz się na
zdrowy klimat

Menu
Czy wiesz, że... ?
Lubiatowskie Górki
Lubiatowskie górki to wąskie pasmo piaszczystych górek długości 8,6 km i szerokości 250 – 700 m przecinające równinę Doliny Odry na dwie części nadodrzańskie pola uprawne 104 m npm i torfowiska „Zielone Łąki” 102 m npm. Pasmo to ciągnie się od Owieczek przez Lubiatów do miejscowości Lisiny na terenie gminy Środa Śląska. Nazwa pasma pochodzi od miejscowości Lubiatów, który leży w centralnej części pasma górek, przy najwyższych wzniesieniach. Najwyższe wzniesienie to: Piaskowa Górka 115 m npm, Wielka Sowa 115,4 m npm., Kobylnicka (Bystra) Górka 113 m npm, Łużycka Górka 112,5 m npm. Górki porastają głównie lasy sosnowe. Są to dość młode monokultury sosnowe. Na stokach i u podnóża wzniesień rosną rzadkie i chronione rośliny m.in. lilie złotogłów, pajęcznice liliowate, kosaćce syberyjskie i paprotki zwyczajne.
Drukuj Zmniejsz tekst Powiększ tekst Cofnij
Aktualności gminne
Jesteś tutaj:  ›› Gmina ›› Aktualności gminne
Data dodania: 10 listopada 2021
Zapraszamy do obejrzenia filmu realizowanego przez WFOŚiGW we Wrocławiu, w którego tworzeniu Gmina Miękinia miała swój wkład.
więcej


Data dodania: 8 listopada 2021
W tym roku Gmina Miękinia przeznaczyła już z własnych środków 1 021 203 zł na budowę nowych i doposażenie już istniejących miejsc sportu i rekreacji w różnych częściach gminy.
więcej


Data dodania: 4 listopada 2021
Firma Berger Bau wyremontuje drogę transportu rolnego przy ul. Rzecznej w Brzezince Średzkiej. Umowę w tym zakresie podpisano 3 listopada br.
więcej


Data dodania: 3 listopada 2021
W związku z prowadzoną przebudową drogi powiatowej relacji Księginice – Lenartowice – Prężyce informujemy o zamknięciu drogi w Księginicach.
więcej


Data dodania: 3 listopada 2021
Uroczystego otwarcia drogi dokonał 3 listopada wójt Jan Marian Grzegorczyn w towarzystwie Posła na Sejm RP Pawła Hreniaka, radnych oraz przedstawicieli firm, które zainwestowały w tej części gminy.
więcej


Data dodania: 2 listopada 2021
W związku z bardzo dużym zainteresowaniem konkursem na wsparcie dzieci z rodzin popegeerowskich nabór wniosków zostaje przedłużony do środy 3 listopada br. do godz. 17.00.
więcej


Data dodania: 29 października 2021
Po Pisarzowicach przyszła kolej na Brzezinę. Nowy plac zabaw przy ul. Kopernika już działa.
więcej


Data dodania: 28 października 2021
Trwają prace budowlane w Lutyni, gdzie przebudowywane są ulice Porzeczkowa i Długa.
więcej


Data dodania: 27 października 2021
W Lutyni w pobliżu Zespołu Szkolno-Przedszkolnego 27 października oficjalnie otwarty został nowy skatepark. W przecięciu wstęgi wójtowi gminy Miękinia towarzyszyły dzieci.
więcej


‹‹‹ 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | ... 271 ›››

Informacja dla osób niesłyszącychCentralna Ewidencja i Informacja o Działalności GospodarczejSystem Informacji Przestrzennejgov.pl
design by fast4net

Płatności online