Oficjalny portal Gminy Miękinia

Wyszukiwarka

BIP
RSS
FaceBook
English
Wersja polska
Wersja klasyczna serwisu


Strona główna
Oficjalny serwis internetowy
Gminy Miękinia

Menu główne


Otwórz się na
zdrowy klimat

Menu
Czy wiesz, że... ?
Jurajski ogródek
We wschodniej części lubiatowskiego majątku obok kolorowej oficyny znajduje się „jurajski ogródek”, a w nim dwa prehistoryczne gady wykonane z drutu i betonu przez Zbigniewa Pilcha. W ogródku rosną wszystkie rośliny chronione występujące na terenie gminy Miękinia.
Drukuj Zmniejsz tekst Powiększ tekst Cofnij
Aktualności gminne
Jesteś tutaj:  ›› Gmina ›› Aktualności gminne
Data dodania: 6 lipca 2021
Zmiany w programie Czyste Powietrze

Od 1 lipca 2021 r. weszła w życie nowa wersja programu „Czyste Powietrze”. Zachęcamy do zapoznania się z najważniejszymi informacjami w tym zakresie.
Najistotniejsze zmiany w programie dotyczą uwzględnienia wycofania dotacji na kotły węglowe (od 1 stycznia 2022 r.), zwiększenie progów dochodowych w podwyższonym poziomie dofinansowania i poszerzenie listy urządzeń kwalifikujących się do dofinansowania o kotły na pellet o podwyższonym standardzie.

Wycofanie dotacji na kotły węglowe

Zakup i montaż kotła na węgiel w ramach programu „Czyste Powietrze” będzie możliwy tylko do 31 grudnia 2021 r. Aby skorzystać z możliwości dotacji do zakupu kotła na węgiel, należy złożyć wniosek o dofinansowanie, zakupić i zamontować kocioł do 31 grudnia 2021. Warunek ten nie dotyczy wniosków złożonych przed 1 lipca 2021 r.

Podwyższenie progów dochodowych w drugiej części programu (podwyższony poziom dofinansowania)

Od 1 lipca 2021 r., próg dochodowy dla gospodarstw wieloosobowych wynosi do 1564 zł przeciętnego miesięcznego dochodu na osobę, a dla gospodarstw jednoosobowych do 2189 zł. Zaświadczenie o dochodzie, niezbędne do ubiegania się o podwyższony poziom dotacji wystawia Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej.

Piece na pellet o podwyższonym standardzie

Od 1 lipca 2021 r. możliwe jest ubieganie się o większe wsparcie na zakup i montaż kotła na pellet o podwyższonym standardzie. Dotacja może wynieść do 9 tys. zł (nie więcej niż 45% faktycznie poniesionych kosztów) przy podstawowym poziomie dofinansowania i do 12 tys. zł (nie więcej niż 60% kosztów) w przypadku podwyższonego poziomu dotacji.
Przez piec na pellet o podwyższonym standardzie rozumie się kocioł na pellet drzewny z automatycznym sposobem podawania paliwa, o obniżonej emisyjności cząstek stałych o wartości <20mg/m3 (w odniesieniu do suchych spalin w temp. 0⁰C, 1013 mbar przy O2=10%).

Dotacja na częściową spłatę kapitału kredytu bankowego

Od 6 lipca 2021 ruszył nabór wniosków o dotację na częściową spłatę kapitału kredytu bankowego. Wnioski będzie można składać w bankach, które przystąpiły do jego wdrażania. Lista banków udzielających kredytu objętego dofinansowaniem w ramach Programu opublikowana jest na stronie: https://wfosigw.wroclaw.pl/czyste-powietrze/wspolpraca-z-bankami w zakładce: materiały do pobrania.Informacja dla osób niesłyszącychCentralna Ewidencja i Informacja o Działalności GospodarczejSystem Informacji Przestrzennejgov.pl
design by fast4net

Płatności online