Aktualności - Zdalny odczyt wodomie - Urząd Miejski w Miękini

Burmistrz przyjmuje mieszkańców w środy w godz. 8.00-12.00 po uprzednim umówieniu telefonicznym 71 735 92 22

Wyszukiwarka

Przejdź do: BIP
Przejdź do: Facebook
Przejdź do: Wersja klasyczna serwisu
Przejdź do: RSS


Oficjalny serwis internetowy
Gminy Miękinia

Menu główne


Menu poziome

Aktualności

Zdalny odczyt wodomierzy

8 września 2022
Zakład Usług Komunalnych w Miękini wdraża system zdalnego odczytu wodomierzy pilotażowo w Białkowie, Łąkoszycach, Wilkostowie, Wojnowicach i Czernej.
Usługa polega na odczycie danych dotyczących poboru wody z wodomierza zainstalowanego u odbiorcy, które są automatycznie przesyłane za pomocą aplikacji do urządzeń Zakładu Usług Komunalnych Sp. z o.o. w Miękini. Po wdrożeniu usługi nie będzie konieczności samodzielnego podawania stanu licznika pracownikom zakładu, podczas ich wizyty w gospodarstwie domowym. Dane zostaną samoistnie odczytane i przesłane do systemu drogą radiową. Aby usługa była możliwa i w pełni funkcjonalna w pierwszej kolejności niezbędna jest wymiana obecnych wodomierzy na nowe, przystosowane do wdrażanej usługi. Łącznie w I etapie wymienionych zostanie 250 szt. wodomierzy.

Wprowadzenie systemu zdalnego odczytu wodomierza umożliwi spisanie jego stanu podczas nieobecności mieszkańca, skróci czas odczytu i obniży koszty związane z pomiarem, a przede wszystkim wpłynie na komfort i poczucie prywatności mieszkańców.

System zdalnego odczytu wodomierzy stopniowo wdrażany będzie w kolejnych miejscowościach gminy Miękinia, o czym będziemy Państwa na bieżąco informować.

Liczba odwiedzin: 749

Stopka

Płatności online
Zamknij