Oficjalny portal Gminy Miękinia

Wyszukiwarka

BIP
RSS
FaceBook
English
Wersja polska
Wersja klasyczna serwisu


Strona główna
Oficjalny serwis internetowy
Gminy Miękinia

Menu główne


Otwórz się na
zdrowy klimat

Menu
Czy wiesz, że... ?
„Pojezierze Miękińskie”
Dolina Odry na odcinku położonym na ziemi miękińskiej to tzw. „Pojezierze Miękińskie”. Około 40 akwenów wodnych zlokalizowanych jest na południu wzdłuż rzeki Odry. Tama na Odrze w rejonie Warzyny i Wałów Śląskich (gm. Brzeg Dolny), która piętrzy wodę na wysokość do 7 m tworzy potężne jezioro. Rozlewisko szerokości 500- 600 m i długości 6,5 km usiane jest 11 wysepkami, na których gnieździ się wiele gatunków ptaków wodnych min. łabędzie krzykliwe, kaczki cyranki, płaskonosy, zimorodki, jaskółki brzegówki, kolonia czapli siwej i kilka gatunków mew. Są tu dwa półwyspy. Półwysep Prężycki, który oddziela koryto rzeki Odry od Zalewu Prężyckiego oraz tzw. Zalew Lubiatowski, który powstał w 1986 roku w wyniku regulacji Odry dla żeglugi śródlądowej. Liczne stawy i starorzecza Odry połączone rzeką Jeziorką, tworzą malownicze zakątki chętnie odwiedzane przez wędkarzy i turystów. Najciekawszym krajobrazowo i o najbogatszej faunie i florze jest rejon Głoski i rejon Prężyc i Lenartowic, który ze względu na bogactwo ichtiofauny jest łowiskiem mocna eksploatowanym przez wędkarzy.
Drukuj Zmniejsz tekst Powiększ tekst Cofnij
Aktualności gminne
Jesteś tutaj:  ›› Gmina ›› Aktualności gminne
Data dodania: 7 lipca 2021
Zakończenie naboru wniosków na 2021 r. w gminnym programie dotacji do wymiany ogrzewania

Urząd Gminy Miękinia informuje, że w związku z wyczerpaniem środków przeznaczonych na dofinansowanie zadań z zakresu ochrony środowiska obejmujących trwałą zmianę systemu ogrzewania opartego na paliwie stałym na ogrzewanie gazowe, ogrzewanie elektryczne, ogrzewanie olejowe i odnawialne źródła energii, nabór wniosków na rok 2021 został zakończony w dniu 7 lipca 2021 r.
Wnioski złożone (lub uzupełnione) w terminie od 12 maja 2021 do 6 lipca 2021 r. umieszczone zostały na liście rezerwowej. Ich realizacja wg. kolejności zgłoszeń nastąpi w przypadku pozyskania dodatkowych środków lub w wyniku wycofania się Beneficjentów, którzy zawarli już umowę o dofinansowanie, o czym wnioskodawcy będą informowani osobnym pismem.

Od 1 października 2021 r. ruszy nabór wniosków przewidzianych do realizacji w kolejnym roku budżetowym (tj. 2022). Kwalifikacja wniosków i podpisywanie umów rozpocznie się w styczniu 2022 r., a dotacją będą mogły zostać objęte inwestycje przeprowadzone po podpisaniu umowy o dofinansowanie.

Należy pamiętać, że likwidacja pieca i rozpoczęcie inwestycji może nastąpić dopiero po podpisaniu umowy o dofinansowanie. Przed podpisaniem umowy o dofinansowanie, pracownik Urzędu Gminy przeprowadzi oględziny, podczas których sprawdzi czy w mieszkaniu (domu) znajduje się piec na paliwo stałe przeznaczony do likwidacji.

Przypominamy, że cały czas można składać wnioski o dofinansowanie w ramach programu „Czyste Powietrze”. W tym celu zachęcamy do kontaktu z Punktem Konsultacyjnym Programu „Czyste Powietrze” w Gminie Miękinia.

Punkt Konsultacyjny Programu Czyste Powietrze
Samorządowy Ośrodek Kultury
ul. Kościuszki 43
55-330 Miękinia
tel. 71 314 34 57
e-mail: niskaemisja@miekinia.plInformacja dla osób niesłyszącychCentralna Ewidencja i Informacja o Działalności GospodarczejSystem Informacji Przestrzennejgov.pl
design by fast4net

Płatności online