Oficjalny portal Gminy Miękinia

Wyszukiwarka

BIP
RSS
FaceBook
English
Wersja polska
Wersja klasyczna serwisu


Strona główna
Oficjalny serwis internetowy
Gminy Miękinia

Menu główne


Otwórz się na
zdrowy klimat

Menu
Czy wiesz, że... ?
Król pruski Fryderyk Wielki
W czasie wojen śląskich król pruski Fryderyk Wielki dwukrotnie zatrzymał się w Gałowie, w 1754 i w 1787 roku, gdzie obserwował manewry pruskiej armii. W grudniu 1757 roku, przed bitwą pod Lutynią, pomiędzy Gałowem a Małym Gałowem, stacjonowały wojska austriackie. Historia Gałowa związana jest z rodami von Seidlitzów i von Roederów, których herby rycerskie widnieją na elewacji pałacu i na dawnym spichlerzu. W obrębie murów otaczających kościół, wydzielono miejsce na małą nekropolię rodu Roederów, których granitowe płyty nagrobne zachowały się do dnia dzisiejszego.
Drukuj Zmniejsz tekst Powiększ tekst Cofnij
Aktualności gminne
Jesteś tutaj:  ›› Gmina ›› Aktualności gminne
Data dodania: 13 czerwca 2012
Wrocławska Olimpiada Młodzieży

W sobotę 02.06.2012 r. w hali do sportów walki na Akademii Wychowania Fizycznego we Wrocławiu odbyły się po raz kolejny Mistrzostwa Karate Shotokan w ramach Wrocławskiej Olimpiady Młodzieży. W zawodach wzięło udział blisko 170 zawodników z 21 szkół, w tym również uczniowie ze Szkoły Podstawowej w Miękini i Pisarzowicach.
Tytuł najlepszej zawodniczki trafił do Julii Gajdy, uczennicy SP w Pisarzowicach, która trenuje w Leśnicy pod okiem Piotra Babicza. Wygrała w kata oraz w kumite. Wśród chłopców najlepszym karateką okazał się Konrad Strzelecki ze Szkoły Podstawowej w Miękini. Podopieczny Macieja Jędruszka również zdobył dwa złote medale. Ponadto medale wywalczyli:
Patrycja Prycik – złoty medal - kata dziewcząt rocznik 2003-2004
Barbara Dereń – złoty medal - kata dziewcząt 2004 i młodsi
Bartłomiej Zaremba – srebrny medal - kata chłopców 2001
Mateusz Waszczuk – brązowy medal - kata chłopców 2002
Milena Kocur – brązowy medal - kata dziewcząt 2002-2003
Bartłomiej Zaremba – brązowy medal - Kumite chłopców +35 kg
Wszystkim zawodnikom gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów !Informacja dla osób niesłyszącychCentralna Ewidencja i Informacja o Działalności GospodarczejSystem Informacji Przestrzennejgov.pl
design by fast4net

Płatności online