Oficjalny portal Gminy Miękinia

Wyszukiwarka

BIP
RSS
FaceBook
English
Wersja polska
Wersja klasyczna serwisu


Strona główna
Oficjalny serwis internetowy
Gminy Miękinia

Menu główne


Otwórz się na
zdrowy klimat

Menu
Czy wiesz, że... ?
Król pruski Fryderyk Wielki
W czasie wojen śląskich król pruski Fryderyk Wielki dwukrotnie zatrzymał się w Gałowie, w 1754 i w 1787 roku, gdzie obserwował manewry pruskiej armii. W grudniu 1757 roku, przed bitwą pod Lutynią, pomiędzy Gałowem a Małym Gałowem, stacjonowały wojska austriackie. Historia Gałowa związana jest z rodami von Seidlitzów i von Roederów, których herby rycerskie widnieją na elewacji pałacu i na dawnym spichlerzu. W obrębie murów otaczających kościół, wydzielono miejsce na małą nekropolię rodu Roederów, których granitowe płyty nagrobne zachowały się do dnia dzisiejszego.
Drukuj Zmniejsz tekst Powiększ tekst Cofnij
Aktualności gminne
Jesteś tutaj:  ›› Gmina ›› Aktualności gminne
Data dodania: 19 października 2021
Uroczyste otwarcie żłobka i przedszkola
W towarzystwie zaproszonych gości, rodziców i dzieci wójt Jan Marian Grzegorczyn uroczyście otworzył dziś nowy budynek żłobka i przedszkola w Miękini.
W uroczystości wzięłi udział m.in. Jarosław Obremski Wojewoda Dolnośląski, Paweł Hreniak Poseł na Sejm RP, Piotr Koszarek Zastępca Dyrektora Departamentu Marszałka Województwa Dolnośląskiego, Krzysztof Szałankiewicz Starosta Powiatu Średzkiego i Wicestarosta Sebastian Burdzy, projektant budynku Sebastian Stanisławski, przedstawiciele głównego wykonacy, reprezentanci służb mundurowych i sanitarnych.

Oprawę artystyczną zapewniły przedszkolaki, a wójt Jan Marian Grzegorczyn pasował na przedszkolaków kilkanaścioro maluchów.Informacja dla osób niesłyszącychCentralna Ewidencja i Informacja o Działalności GospodarczejSystem Informacji Przestrzennejgov.pl
design by fast4net

Płatności online