Oficjalny portal Gminy Miękinia

Wyszukiwarka

BIP
RSS
FaceBook
English
Wersja polska
Wersja klasyczna serwisu


Strona główna
Oficjalny serwis internetowy
Gminy Miękinia

Menu główne


Otwórz się na
zdrowy klimat

Menu
Czy wiesz, że... ?
Eksperyment lotniczy
Około 1910 roku miał miejsce na górce pomiędzy Mrozowem a Wojnowicami eksperyment lotniczy. Inżynier z Wrocławia, Schrader, który prowadził eksperymenty z "aparatami latającymi", przeleciał w linii prostej 50 m na swojej maszynie. Nie mamy informacji, czy próbę tę ponowiono i z jakim rezultatem.
Drukuj Zmniejsz tekst Powiększ tekst Cofnij
Aktualności gminne
Jesteś tutaj:  ›› Gmina ›› Aktualności gminne
Data dodania: 18 maja 2021
Ulica Willowa i Dębowa w Miękini zostanie przebudowana

Za kwotę prawie 6,8 mln zł do sierpnia 2022 r. firma Kobylarnia S. A. przebuduje ulicę Willową i Dębową w Miękini. Umowa została podpisana 18 maja br. z terminem realizacji do końca sierpnia 2022 r.
Przy ulicy Willowej i Dębowej w Miękini zlokalizowane są ważne dla życia lokalnej społeczności ośrodki, między innymi budowany jest obiekt żłobkowo – przedszkolny, intensywnie rozbudowuje się osiedle mieszkaniowe, dlatego kompleksowa przebudowa infrastruktury drogowej jest niezbędna dla zapewnienia odpowiedniej dostępności komunikacyjnej i dążenia do zrównoważonego rozwoju gminy – przyznaje wójt Jan Marian Grzegorczyn.
Inwestycja polega na przebudowie ul. Willowej i Dębowej w Miękini wraz z budową sieci wodociągowej, kanalizacji deszczowej, sanitarnej z przepompownią, chodnikiem i oświetleniem drogowym. Przebudowie poddany będzie odcinek o długości 1550 mb, powstanie droga o nawierzchni asfaltowej, dwupasowa z poboczem i jednostronnym chodnikiem o długości 580 mb. W ramach inwestycji wybudowane zostanie 830 mb kanalizacji deszczowej i 2620 mb kanalizacji sanitarnej wraz z przepompownią i tłocznią oraz sieć wodociągowa długości 1380 m. Wybudowane zostanie również oświetlenie drogowe typu LED.Informacja dla osób niesłyszącychCentralna Ewidencja i Informacja o Działalności GospodarczejSystem Informacji Przestrzennejgov.pl
design by fast4net

Płatności online