Aktualności gminne - Ulica Willowa i - Gmina Miękinia

Wójt przyjmuje mieszkańców w środy w godz. 8.00-12.00 po uprzednim umówieniu telefonicznym 71 735 92 22

Wyszukiwarka

Przejdź do: BIP
Przejdź do: Facebook
Przejdź do: Wersja klasyczna serwisu
Przejdź do: RSS


Oficjalny serwis internetowy
Gminy Miękinia

Menu główne


Menu poziome

Aktualności gminne
Fot. Gmina Miękinia - powiększ

Ulica Willowa i Dębowa w Miękini zostanie przebudowana

18 maja 2021
Za kwotę prawie 6,8 mln zł do sierpnia 2022 r. firma Kobylarnia S. A. przebuduje ulicę Willową i Dębową w Miękini. Umowa została podpisana 18 maja br. z terminem realizacji do końca sierpnia 2022 r.
Przy ulicy Willowej i Dębowej w Miękini zlokalizowane są ważne dla życia lokalnej społeczności ośrodki, między innymi budowany jest obiekt żłobkowo – przedszkolny, intensywnie rozbudowuje się osiedle mieszkaniowe, dlatego kompleksowa przebudowa infrastruktury drogowej jest niezbędna dla zapewnienia odpowiedniej dostępności komunikacyjnej i dążenia do zrównoważonego rozwoju gminy – przyznaje wójt Jan Marian Grzegorczyn.
Inwestycja polega na przebudowie ul. Willowej i Dębowej w Miękini wraz z budową sieci wodociągowej, kanalizacji deszczowej, sanitarnej z przepompownią, chodnikiem i oświetleniem drogowym. Przebudowie poddany będzie odcinek o długości 1550 mb, powstanie droga o nawierzchni asfaltowej, dwupasowa z poboczem i jednostronnym chodnikiem o długości 580 mb. W ramach inwestycji wybudowane zostanie 830 mb kanalizacji deszczowej i 2620 mb kanalizacji sanitarnej wraz z przepompownią i tłocznią oraz sieć wodociągowa długości 1380 m. Wybudowane zostanie również oświetlenie drogowe typu LED.

Liczba odwiedzin: 615

Stopka

Płatności online
Zamknij