Aktualności - Tworzymy przestrzeń mi - Urząd Miejski w Miękini

Burmistrz przyjmuje mieszkańców w środy w godz. 8.00-12.00 po uprzednim umówieniu telefonicznym 71 735 92 22

Wyszukiwarka

Przejdź do: BIP
Przejdź do: Facebook
Przejdź do: Wersja klasyczna serwisu
Przejdź do: RSS


Oficjalny serwis internetowy
Gminy Miękinia

Menu główne


Menu poziome

Aktualności

Tworzymy przestrzeń miejską

13 marca 2024
Studenci z Wydziału Architektury Politechniki Wrocławskiej wesprą działania Gminy Miękinia w zagospodarowaniu przestrzeni w mieście Miękinia i na terenach przyległych.
Porozumienie w tej sprawie podpisał burmistrz Jan Marian Grzegorczyn z dziekan Barbarą Gronostajską 12 marca br. Współpraca obejmuje opracowanie przez studentów koncepcji planistyczno-architektonicznych dla miasta Miękinia w oparciu o terenowe spacery badawcze, rozpoznanie potrzeb mieszkańców (ankiety) i propozycję funkcjonalnych rozwiązań właściwych dla ośrodka miejskiego.

Wypracowane dokumenty mają na celu uwzględnienie przede wszystkim podniesienia jakości życia społeczności lokalnej poprzez racjonalne oraz funkcjonalne zagospodarowanie przestrzeni, z uwzględnieniem dynamiki i potrzeb rozwoju miejscowości. 

W efekcie Gmina Miękinia otrzyma do dalszych działań planistycznych pracę ekspercką analityczno-projektową, przedstawiającą warianty koncepcji rozwoju przestrzennego miasta Miękinia wraz z wizualizacjami, oraz raport z przeprowadzonych prac analitycznych. Ponadto studenci Politechniki Wrocławskiej opracują wytyczne do planu ogólnego i miejscowych planów zagospodarowania przestrzennego.

Pierwszych rezultatów nawiązanej współpracy możemy się spodziewać jeszcze w tym roku.

Liczba odwiedzin: 372

Stopka

Płatności online
Zamknij