Oficjalny portal Gminy Miękinia

Wyszukiwarka

BIP
RSS
FaceBook
English
Wersja polska
Wersja klasyczna serwisu


Strona główna
Oficjalny serwis internetowy
Gminy Miękinia

Menu główne


Otwórz się na
zdrowy klimat

Menu
Czy wiesz, że... ?
Mogiła
W 1949 roku kierowca Ludwik Półtorak jadąc ze starostą Zarzyckim przez las zauważyli niewielki budynek (dominium pomocnicze). Zatrzymali się. Starosta poszedł sprawdzić czy jest zasiedlona, a kierowca poszedł do lasu. Po 100 m spaceru natknął się na dość dużą mogiłę długości ok. 30 m Wokół porozrzucane były ludzkie kości i roztaczał się trupi odór. W wysokim nasypie były otwory zrobione przez zwierzęta. Warstwa ziemi nad pogrzebanymi nie była grubsza niż 40-50 cm. Pokazał to staroście, który powiedział, że dowie się i sprawdzi. Na drugi dzień starosta powiedział kierowcy te słowa: „O ile chcesz żyć, ja nie miał kłopotów to zapomnij o tym. Nigdy tam nie byliśmy, nic nie widzieliśmy i o niczym nie wiemy”. Mieszkańcy Lubiatowa znając sprawę już od czasu zasiedlenia wsi również nie zgłaszali nikomu o leżącej nieopodal mogile w obawie o własne życie.
Drukuj Zmniejsz tekst Powiększ tekst Cofnij
Aktualności gminne
Jesteś tutaj:  ›› Gmina ›› Aktualności gminne
Data dodania: 17 listopada 2021
Szlachetna Paczka

Ruszyła 21 edycja Szlachetnej Paczki. Baza rodzin potrzebujących pomocy została otwarta. Z naszej gminy jest ich 26.
Przez cztery tygodnie można będzie wybrać jedną z nich i stworzyć dla niej Szlachetną Paczkę. Dary należy przywozić do Samorządowego Ośrodka Kultury w Miękini, ul. Kościuszki 43. Godziny otwarcia magazynu:
piątek; 10 grudnia 15:00-19:00
sobota; 11 grudnia 09:00-19:00
niedziela; 12 grudnia 09:00-19:00
Liderem jest p. Wioletta Juniak tel. 693457434
baza rodzin: https://www.szlachetnapaczka.pl/wybor.../lista-rodzin/17Informacja dla osób niesłyszącychCentralna Ewidencja i Informacja o Działalności GospodarczejSystem Informacji Przestrzennejgov.pl
design by fast4net

Płatności online