Oficjalny portal Gminy Miękinia

Wyszukiwarka

BIP
RSS
FaceBook
English
Wersja polska
Wersja klasyczna serwisu


Strona główna
Oficjalny serwis internetowy
Gminy Miękinia

Menu główne


Otwórz się na
zdrowy klimat

Menu
Czy wiesz, że... ?
Czarny Krzysztof
Z historią wsi Brzeziny wiąże się podanie o groźnym rycerzu rabusiu, "Czarnym Krzysztofie", działającym w okolicach Brzeziny. Był on postrachem okolicznych dworów, podróżnych i gospodarzy. Przypisano mu wiele morderstw i rozbojów. W 1512 roku został pojmany, odwieziony do Legnicy i tam powieszony.
Drukuj Zmniejsz tekst Powiększ tekst Cofnij
Aktualności gminne
Jesteś tutaj:  ›› Gmina ›› Aktualności gminne
Data dodania: 5 czerwca 2012
Sukces gimnazjalisty z Lutyni

28 maja 2012 we wrocławskim Muzeum Narodowym odbyła się Gala IV Wojewódzkiego Konkursu Historycznego Wiedzy o Rosji. „Białe Noce’’.
Konkurs jest organizowany przez Marszałka Województwa Dolnośląskiego i Gubernatora Obwodu Leningradzkiego. W tym roku ponad 400 uczniów szkół gimnazjalnych z Dolnego Śląska przystąpiło do rywalizacji o tytuł laureata. Gimnazjum w Lutyni po raz pierwszy wzięło udział w zmaganiach. Do etapu międzyszkolnego zakwalifikowali się: W. Rybacki (I a), J. Biernacki ( II) i M. Jaskólski ( III b). Ostatecznie w finale konkursu znalazł się Wojciech Rybacki. Jego wiedza o historii Rosji, kulturze tego kraju, a przede wszystkim prezentacja multimedialna poświęcona obronie Stalingradu podczas II wojny światowej, zostały wysoko ocenione przez konkursowe jury. Wojtek Rybacki został laureatem konkursu – jest w gronie 18 najlepszych gimnazjalistów z Dolnego Śląska, którzy wyjadą na 12 dni(w czasie wakacji) do Sankt Petersburga. Sukces Wojtka jest tym większy, że wymagania konkursu były bardzo duże. Uczniowie musieli wykazać się ogromną wiedzą historyczną dotyczącą Rosji, jej zabytków i kultury. Laureaci w pełni zasłużyli na to żeby obejrzeć na własne oczy Wenecję Północy – jedno z najpiękniejszych miast Europy. Gratulujemy Ci Wojtku!Informacja dla osób niesłyszącychCentralna Ewidencja i Informacja o Działalności GospodarczejSystem Informacji Przestrzennejgov.pl
design by fast4net

Płatności online