Oficjalny portal Gminy Miękinia

Wyszukiwarka

BIP
RSS
FaceBook
English
Wersja polska
Wersja klasyczna serwisu


Strona główna
Oficjalny serwis internetowy
Gminy Miękinia

Menu główne


Otwórz się na
zdrowy klimat

Menu
Czy wiesz, że... ?
Muzeum bitwy lutyńskiej
Wnętrza muzeum bitwy lutyńskiej zostały urządzone tak, by ekspozycja była czytelna i pełniła funkcje dydaktyczne. W naj­większej sali umieszczono makietę bitwy pod Lutynią, wykonaną przez wrocławską firmę Kunze i Brinke. W mniejszych salach ­umieszczono kopie dokumentów, oręż i umundurowania z epoki, prezentowane na woskowych figurach żołnierzy. Urządzono także bibliotekę i czytelnię. Z okazji otwarcia muzeum Towarzystwo wydało 12 kart pocztowych z motywami bitwy. Przed 1945 rokiem diorama została wywieziona do Niemiec, obecnie znajduje się w Bawarskim Muzeum Armii na zamku w Ingolstadt.
Drukuj Zmniejsz tekst Powiększ tekst Cofnij
Aktualności gminne
Jesteś tutaj:  ›› Gmina ›› Aktualności gminne
Data dodania: 25 czerwca 2021
Ruszyła przebudowa ul. Willowej i Dębowej w Miękini

Inwestycja będzie realizowana w 3 etapach. W pierwszym przebudowana zostanie ul. Dębowa umożliwiająca dojazd do nowego żłobka i przedszkola.
Obecnie rozpoczęły się roboty ziemne związane z wykonaniem sieci wodno-kanalizacyjnej. Na początkowym odcinku ul. Dębowej w rejonie skrzyżowania z ulica Willową przewidziano wykonanie obustronnych chodników z kostki betonowej oraz wyniesionych przejść dla pieszych. Ten etap powinien być gotowy we wrześniu br.

Do końca roku zaplanowano wykonanie drugiego etapu inwestycji obejmującego przebudowę ul. Willowej, a w połowie przyszłego roku zakończy się etap trzeci, w którym powstanie tzw. pętla Dębowa – Willowa i sięgacz ul. Willowej.

Całkowita wartość zadania wynosi 6 769 759,96 zł. Prace wykonuje firma Kobylarnia S.A.Informacja dla osób niesłyszącychCentralna Ewidencja i Informacja o Działalności GospodarczejSystem Informacji Przestrzennejgov.pl
design by fast4net

Płatności online