Oficjalny portal Gminy Miękinia

Wyszukiwarka

BIP
RSS
FaceBook
English
Wersja polska
Wersja klasyczna serwisu


Strona główna
Oficjalny serwis internetowy
Gminy Miękinia

Menu główne


Otwórz się na
zdrowy klimat

Menu
Czy wiesz, że... ?
Położony w centrum wsi kościół jest przykładem wiejskiego budownictwa sakralnego
Murowany, jednonawowy, z trójbocznym prezbiterium, oskarpowany, z murowaną wieżą od zachodu. Wzmiankowany w 1335 roku ma w swojej historii kilka faz budowy, czytelnych do dzisiaj. We wnętrzu zachowany późnogotycki rzeźbiony tryptyk ołtarzowy z XV wieczną rzeźbą Madonny z Dzieciątkiem oraz zespół całopostaciowych płyt nagrobnych z lat 1540 – 1592. Zachowały się również malowane renesansowe stalle i ławki z początku XVII w. oraz drewniana polichromowana chrzcielnica i piaskowcowe sakramentarium z tego samego okresu. Barokowy ołtarz główny i drewniane malowane tabernakulum pochodzą z końca XVII wieku. Dwa dzwony datowane są na 1497 rok.
Drukuj Zmniejsz tekst Powiększ tekst Cofnij
Komunikaty
Jesteś tutaj:  ›› Urząd Gminy ›› Komunikaty
Data dodania: 1 lutego 2021
Rekrutacja do żłobka
Na podstawie zarządzenia nr 11/2021 wójta gminy Miękinia z dnia 28 stycznia 2021 r. w dniach od 1 lutego 2021 roku do 31 marca 2021 roku do godz.14.00 odbędzie się rekrutacja do Żłobka Publicznego w Miękini. Dokumenty należy składać w Biurze Podawczym w Urzędzie Gminy Miękinia, ul. Kościuszki 41 lub w formie elektronicznej na adres: oswiata@miekinia.pl.
Ze względu na konieczność dołączenia oświadczenia o rozliczaniu się w Urzędzie Skarbowym w Środzie Śląskiej zaktualizowano kartę zgłoszenia i dodano nowy załącznik.
Pliki do pobrania:


Informacja dla osób niesłyszącychCentralna Ewidencja i Informacja o Działalności GospodarczejSystem Informacji Przestrzennejgov.pl
design by fast4net

Płatności online