Aktualności gminne - Rada Gminy przyj - Gmina Miękinia

Wójt przyjmuje mieszkańców w środy w godz. 8.00-12.00 po uprzednim umówieniu telefonicznym 71 735 92 22

Wyszukiwarka

Przejdź do: BIP
Przejdź do: Facebook
Przejdź do: Wersja klasyczna serwisu
Przejdź do: RSS


Oficjalny serwis internetowy
Gminy Miękinia

Menu główne


Menu poziome

Aktualności gminne

Rada Gminy przyjęła uchwałę ws. Ukrainy

28 lutego 2022
Na poniedziałkowej sesji (28 lutego) Rada Gminy Miękinia wyraziła solidarność z narodem ukraińskim i zatwierdziła uruchomienie pomocy finansowej w wysokości 100 tys. zł.
W specjalnej uchwale radni podkreślili wsparcie dla narodu ukraińskiego w obliczu rosyjskiej agresji i złamania obowiązujących norm prawa międzynarodowego.

Zdecydowano również o rozdysponowaniu środków z Rezerwy kryzysowej do wysokości 100 tys. zł na pomoc obywatelom Ukrainy.


Uchwała Rady Gminy Miękinia
z dnia 28 lutego 2022 r.
w sprawie rosyjskiej agresji na Ukrainę

 
W obliczu wydarzeń z 24 lutego 2022 r., kiedy Federacja Rosyjska dokonała zbrojnej inwazji na Ukrainę, łamiąc przy tym wszelkie normy prawa międzynarodowego, zasady suwerenności i pokojowego współistnienia narodów Rada Gminy Miękinia potępia ten akt brutalnej agresji.

Jednocześnie wyrażamy solidarność z narodem ukraińskim w tym trudnym momencie. Nasze myśli i serca są z Wami, zarówno z tymi w Ukrainie, jak i tymi, którzy zamieszkują i pracują na terenie gminy Miękinia. Deklarujemy wsparcie i wszelką pomoc dla Was i Waszych bliskich, którzy zdecydują się do nas przyjechać. Zrobimy wszystko, abyście czuli się u nas dobrze i bezpiecznie.

Rada Gminy Miękinia wyraża gotowość udzielenia przez Gminę Miękinia wszelkiej pomocy materialnej, finansowej i organizacyjnej dla obywateli Ukrainy w tym trudnym czasie. Jednocześnie Rada Gminy Miękinia zobowiązuje Wójta Gminy Miękinia do rozdysponowania środków „Rezerwy kryzysowej” do wysokości 100 tys. zł na ten cel.

Liczba odwiedzin: 809

Stopka

Płatności online
Zamknij