Aktualności - Rada Gminy przyjęła u - Urząd Miejski w Miękini

Burmistrz przyjmuje mieszkańców w środy w godz. 8.00-12.00 po uprzednim umówieniu telefonicznym 71 735 92 22

Wyszukiwarka

Przejdź do: BIP
Przejdź do: Facebook
Przejdź do: Wersja klasyczna serwisu
Przejdź do: RSS


Oficjalny serwis internetowy
Gminy Miękinia

Menu główne


Menu poziome

Aktualności

Rada Gminy przyjęła uchwałę ws. Ukrainy

28 lutego 2022
Na poniedziałkowej sesji (28 lutego) Rada Gminy Miękinia wyraziła solidarność z narodem ukraińskim i zatwierdziła uruchomienie pomocy finansowej w wysokości 100 tys. zł.
W specjalnej uchwale radni podkreślili wsparcie dla narodu ukraińskiego w obliczu rosyjskiej agresji i złamania obowiązujących norm prawa międzynarodowego.

Zdecydowano również o rozdysponowaniu środków z Rezerwy kryzysowej do wysokości 100 tys. zł na pomoc obywatelom Ukrainy.


Uchwała Rady Gminy Miękinia
z dnia 28 lutego 2022 r.
w sprawie rosyjskiej agresji na Ukrainę

 
W obliczu wydarzeń z 24 lutego 2022 r., kiedy Federacja Rosyjska dokonała zbrojnej inwazji na Ukrainę, łamiąc przy tym wszelkie normy prawa międzynarodowego, zasady suwerenności i pokojowego współistnienia narodów Rada Gminy Miękinia potępia ten akt brutalnej agresji.

Jednocześnie wyrażamy solidarność z narodem ukraińskim w tym trudnym momencie. Nasze myśli i serca są z Wami, zarówno z tymi w Ukrainie, jak i tymi, którzy zamieszkują i pracują na terenie gminy Miękinia. Deklarujemy wsparcie i wszelką pomoc dla Was i Waszych bliskich, którzy zdecydują się do nas przyjechać. Zrobimy wszystko, abyście czuli się u nas dobrze i bezpiecznie.

Rada Gminy Miękinia wyraża gotowość udzielenia przez Gminę Miękinia wszelkiej pomocy materialnej, finansowej i organizacyjnej dla obywateli Ukrainy w tym trudnym czasie. Jednocześnie Rada Gminy Miękinia zobowiązuje Wójta Gminy Miękinia do rozdysponowania środków „Rezerwy kryzysowej” do wysokości 100 tys. zł na ten cel.

Liczba odwiedzin: 1011

Stopka

Płatności online
Zamknij