Menu poziome

Aktualności

Puchar Polski w Taekwon-do ITF dla Hanny Burzańskiej

5 marca 2020
W dniach 28.02 – 01.03.2020r. w Nowej Rudzie - Słupiec odbył się Puchar Polski w Taekwon-do ITF. Wzięło w nim udział ponad 300 zawodników z 47 klubów z całej Polski.
Wrocławski Sportowy Klub Taekwon-do reprezentowało 24 zawodników w kategorii Juniora i Seniora. WSKT w ogólnej klasyfikacji uplasował się na 4 miejscu zdobywając 18 medali., 4 złote, 5 srebrnych i 9 brązowych.

Ogromnym sukcesem zakończył się turniej dla Hanny Burzańskiej, która na co dzień trenuje pod okiem trenera Łukasza Sudaka w WSKT w sekcji Pisarzowice. Młoda zawodniczka ma już za sobą sukcesy w kategorii młodzika gdzie dwa lata z rzędu wygrywała konkurencje układów formalnym w swojej kategorii wiekowej. W tegorocznych zawodach Pucharu Polski Hania jako Juniorka Młodsza zdobyła złoto oraz Puchar Polski w kategorii Juniora stając na najwyższym stopniu podium pokonując 67 zawodniczek.

Na wyróżnienie zasługuje również Natalia Dybek, która zdobyła srebrny medal w kategorii walk do 55 kg przegrywając z bardziej doświadczoną zawodniczką z Legnicy Klaudią Wiśniewską, a także Krzysztof Puterko, który zdobył brązowy medal w kategorii walk do 75 kg juniorów.

Klub, sekcję oraz Gminę Miękinia reprezentowało 5 zawodników. Natalia Dybek, Agata Janus, Krzysztof Puterko, Hanna Burzańska, Krzysztof Sztukowski. Ostatnia dwójka w przyszłym tygodniu ma przed sobą jeden z najważniejszym sprawdzianów w życiu trenując Taekwon-do Będą przystępować do egzaminu na czarny pas który otworzy im drogę aby w przyszłości móc reprezentować kraj na Mistrzostwach Europy i Mistrzostwach Świata.