Aktualności - Przypominamy - las to n - Urząd Miejski w Miękini

Burmistrz przyjmuje mieszkańców w środy w godz. 8.00-12.00 po uprzednim umówieniu telefonicznym 71 735 92 22

Wyszukiwarka

Przejdź do: BIP
Przejdź do: Facebook
Przejdź do: Wersja klasyczna serwisu
Przejdź do: RSS


Oficjalny serwis internetowy
Gminy Miękinia

Menu główne


Menu poziome

Aktualności

Przypominamy - las to nie śmietnik!

11 września 2019
Wciąż zadziwia fakt, że są jeszcze tacy wśród nas, którzy z lasu robią sobie śmietnik. Dziwne tym bardziej, że robią to również ci, którzy za odbiór śmieci regularnie płacą.
Na próżno szukać w tym logiki. Warto więc przypomnieć, że tego typu praktyki podlegają karze grzywny w wysokości do 5 000 zł. Może zatem do naszej zbiorowej wyobraźni przemówi chociaż oberwanie „po kieszeni”, skoro wpajane nam od czasów szkolnych dbanie o las nie wystarcza.

Przypominamy zatem wszystkim mieszkańcom. Zgodnie z art. 162 Kodeksu Wykroczeń Kto w lasach zanieczyszcza glebę lub wodę albo wyrzuca do lasu kamienie, śmieci, złom, padlinę lub inne nieczystości, albo w inny sposób zaśmieca las, podlega karze grzywny albo karze nagany. Jeżeli czyn sprawcy polega na zakopywaniu, zatapianiu, odprowadzaniu do gruntu w lasach lub w inny sposób składowaniu w lesie odpadów, sprawca podlega karze aresztu albo grzywny.

Od lipca na terenie gminy Miękinia działa Straż Gminna, która tylko w ciągu ostatnich 2 miesięcy odnotowała już kilka przypadków wywożenia śmieci do lasu i nałożyła mandaty w wysokości po 500 zł.

Przestrzegamy zatem i apelujemy o rozsądek.

Liczba odwiedzin: 1866

Stopka

Płatności online
Zamknij