Oficjalny portal Gminy Miękinia

Wyszukiwarka

BIP
RSS
FaceBook
English
Wersja polska
Wersja klasyczna serwisu


Strona główna
Oficjalny serwis internetowy
Gminy Miękinia

Menu główne


Otwórz się na
zdrowy klimat

Menu
Czy wiesz, że... ?
Czarny Krzysztof
Z historią wsi Brzeziny wiąże się podanie o groźnym rycerzu rabusiu, "Czarnym Krzysztofie", działającym w okolicach Brzeziny. Był on postrachem okolicznych dworów, podróżnych i gospodarzy. Przypisano mu wiele morderstw i rozbojów. W 1512 roku został pojmany, odwieziony do Legnicy i tam powieszony.
Drukuj Zmniejsz tekst Powiększ tekst Cofnij
Aktualności gminne
Jesteś tutaj:  ›› Gmina ›› Aktualności gminne
Data dodania: 15 czerwca 2012
„Pola nadziei” w Zespole Szkół w Miękini

W październiku ubiegłego roku Publiczne Przedszkole i Szkoła Podstawowa w Miękini przystąpiły do ogólnopolskiej akcji pod hasłem „Pola Nadziei”. Jest to coroczna kampania prowadzona od 2003 roku przez Hospicjum im. św. Łazarza w Krakowie.
Symbolem kampanii są żonkile. Kwiaty te są międzynarodowym symbolem nadziei. Przypominają nam o ludziach cierpiących, oczekujących naszej pomocy i opieki w trudnym okresie odchodzenia z tego świata. W ramach akcji prowadzone są kwesty na rzecz małych i bardzo chorych podopiecznych hospicjów dla dzieci.
Kwestowaliśmy w Urzędzie Gminy, Nadleśnictwie, przed kościołem w Miękini i w Źródłach, sklepem Dino w Miękini oraz na terenie naszego Zespołu Szkół w Miękini. Zebrane w odpowiednich puszkach pieniądze, zostały przekazane fundacji Wrocławskie Hospicjum Dziecięce i będą wykorzystane na pomoc dzieciom, dla których hospicjum przez chorobę stało się drugim domem.
Dziękujemy wszystkim przedszkolakom, uczniom, rodzicom, nauczycielom i wszystkim tym, którzy chętnie włączyli się do tej akcji i wsparli chorujące maluchy.
Pamiętajmy – warto pomagać! :)Informacja dla osób niesłyszącychCentralna Ewidencja i Informacja o Działalności GospodarczejSystem Informacji Przestrzennejgov.pl
design by fast4net

Płatności online