Aktualności - Podsumowanie projektu p - Urząd Miejski w Miękini

Burmistrz przyjmuje mieszkańców w środy w godz. 8.00-12.00 po uprzednim umówieniu telefonicznym 71 735 92 22

Wyszukiwarka

Przejdź do: BIP
Przejdź do: Facebook
Przejdź do: Wersja klasyczna serwisu
Przejdź do: RSS


Oficjalny serwis internetowy
Gminy Miękinia

Menu główne


Menu poziome

Aktualności

Podsumowanie projektu pn. "Zamknięci w smutku"

28 listopada 2019
W dniu 15.11.2019 w ramach projektu „Zamknięci w smutku” odbyło się spotkanie zorganizowane przy współpracy Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Miękini z Wrocławską Fundacją Ochrony Zdrowia Psychicznego i Rozwoju Psychoterapii.
W spotkaniu uczestniczyli zainteresowani tematyką mieszkańcy gminy Miękinia. Każdy z uczestników szkolenia otrzymał również darmowy poradnik dla osób w żałobie. Słuchacze mogli dowiedzieć się na temat przeżywania żałoby jej etapów oraz sposobów radzenia sobie ze smutkiem po zmarłym.
Tego samego dnia odbyło się również szkolenie dotyczące profilaktyki zapobiegania samobójstwom dzieci i młodzieży w Szkołach: w Miękini, Pisarzowicach oraz Lutyni. Uczestnikami byli uczniowie klas 7 i 8. Zajęcia obejmowały krótką charakterystykę zjawiska, jego przyczyny i skutki. Uczniowie dowiedzieli się również, gdzie mogą szukać pomocy.
Wszystkie osoby biorące udział w szkoleniu wyraziły chęć udziału w kolejnych spotkaniach oraz przekonanie, że zdobytą wiedzę będą wykorzystywać w życiu codziennym.

Liczba odwiedzin: 1394

Stopka

Płatności online
Zamknij