Komunikaty - Na maturzystów czekają - Urząd Miejski w Miękini

Burmistrz przyjmuje mieszkańców w środy w godz. 8.00-12.00 po uprzednim umówieniu telefonicznym 71 735 92 22

Wyszukiwarka

Przejdź do: BIP
Przejdź do: Facebook
Przejdź do: Wersja klasyczna serwisu
Przejdź do: RSS


Oficjalny serwis internetowy
Gminy Miękinia

Menu główne


Menu poziome

Komunikaty

Na maturzystów czekają stypendia pomostowe

19 lipca 2023
Tylko do 28 lipca 2023 trwa nabór wniosków dolnośląskich maturzystów o rekomendację Fundacji Edukacji Międzynarodowej (FEM), dzięki której mogą uzyskać Stypendia Pomostowe w wysokości 7000 zł na rok akademicki 2023-2024. Kandydaci, którzy chcą uzyskać Stypendia Pomostowe Fundacji Edukacyjnej Przedsiębiorczości (FEP) z Łodzi, na Dolnym Śląsku mogą uzyskać rekomendacje lokalnego partnera FEP – Fundacji Edukacji Międzynarodowej (FEM) z Wrocławia. Warunkiem jest złożenie prostego wniosku w terminie do 28 lipca 2023.

Stypendia Pomostowe wspierające młodzież z małych miejscowości w przetrwaniu pierwszego roku studiów, przeznaczone są dla uczniów, którzy uzyskali przynajmniej 100 punktów na tegorocznej maturze i zostali przyjęci na studia wyższe na państwową uczelnię, nadającą tytuł magistra. Konieczne jest również stałe zameldowanie w miejscowości poniżej 20 tysięcy mieszkańców. Dodatkowym kryterium jest dochód na członka rodziny.

Szczegółowe informacje oraz formularze wniosków można znaleźć na stronie:https://www.fem.org.pl/rekomendacje-fem-do-programu-stypendiow-pomostowych-2023/

Nabór wniosków w FEM trwa do 28 lipca 2023. Kandydaci, którzy uzyskają rekomendację FEM będą uprawnieni do złożenia aplikacji on-line u ogólnopolskiego organizatora FEP na stronie: http://www.stypendia-pomostowe.pl/.

W roku akademickim 2023/2024 każde stypendium wyniesie 7000 zł rocznie (wypłacanych w ratach w ciągu roku akademickiego). Zapraszamy Maturzystów do składania wniosków! FEM finansuje 25% wartości każdego stypendium, dzięki dotacji ze środków Samorządu Województwa Dolnośląskiego w ramach programu "zDolny Śląsk". 75% stypendiów pomostowych finansowane jest natomiast przez Fundację Edukacyjną Przedsiębiorczości ze środków zgromadzonych od jej sponsorów. Informacji udziela biuro Fundacji Edukacji Międzynarodowej tel. 71 782 26 27, e-mail: biuro@fem.org.pl.
Liczba odwiedzin: 325

Stopka

Płatności online
Zamknij