Oficjalny portal Gminy Miękinia

Wyszukiwarka

BIP
RSS
FaceBook
English
Wersja polska
Wersja klasyczna serwisu


Strona główna
Oficjalny serwis internetowy
Gminy Miękinia

Menu główne


Otwórz się na
zdrowy klimat

Menu
Czy wiesz, że... ?
Mrozowska Górka
Miłośników przyrody zaciekawi również fakt występowania na terenie gminy, jednego z nielicznych na Dolnym Śląsku, stanowiska sasanki łąkowej. Stanowisko to stwierdzono w pobliżu dzikiego wyrobiska piasku, w odległości ok. 1,5 km na zachód od centrum wsi Mrozów, u podnóża tzw. „Górki Mrozowskiej”. Obszar występowania sasanki zajmuje powierzchnię 0,16 ha. Utworzony użytek ekologiczny ma chronić sasankę łąkową, będącą rzadkim gatunkiem roślinnym.
Drukuj Zmniejsz tekst Powiększ tekst Cofnij
Aktualności gminne
Jesteś tutaj:  ›› Gmina ›› Aktualności gminne
Data dodania: 25 listopada 2011
Miękiński Kiermasz Bożonarodzeniowy

Znamy już atrakcje Miękińskiego Kiermaszu Bożonarodzeniowego. Kiermasz rozpocznie się o godzinie 14.00 - 18 grudnia br. W programie: Jasełka w wykonaniu przedszkolaków z Miękini oraz rozpoczęcie bloku atrakcji dla dzieci pt. "Pomocnicy Św. Mikołaja" (godz. 14.05), występ grupy wokalnej Senior, zespołu ludowego "Radośni" (godz. 15.00 - 16.00).
Po zapadnięciu zmroku, o godzinie 16.00 nastąpi uroczyste zapalenie światełek bożonarodzeniowych oraz pokaz Fireshow.

Kolejne atrakcje to występ chóru z Lutyni (godz. 16.10) z repertuarem kolęd i pastorałek, świąteczny program muzyczny w wykonaniu zespołu "Torki" z Nowego Sącza (godz. 16.40), pokaz tańca z ogniem (godz. 17.30) oraz światowe kolędy i utwory świąteczne zaprezentowane przez zespół Spaceman.

Oprócz tego w programie: konkurs na najlepszą potrawę wigilijną, konkurs wiedzy o gminie, ognisko, gastronomia, rozdawanie choinek , atrakcje dla dzieci i wiele innych wrażeń.
Pliki do pobrania:Informacja dla osób niesłyszącychCentralna Ewidencja i Informacja o Działalności GospodarczejSystem Informacji Przestrzennejgov.pl
design by fast4net

Płatności online