Oficjalny portal Gminy Miękinia

Wyszukiwarka

BIP
RSS
FaceBook
English
Wersja polska
Wersja klasyczna serwisu


Strona główna
Oficjalny serwis internetowy
Gminy Miękinia

Menu główne


Otwórz się na
zdrowy klimat

Menu
Czy wiesz, że... ?
Ratusz w Miękini
Obiekt z 1906 r., niegdyś willa zamożnych przedsiębiorców miękińskich, po przebudowie i gruntownym remoncie, od roku 1990 pełni funkcję siedziby władz gminy.
Drukuj Zmniejsz tekst Powiększ tekst Cofnij
Aktualności gminne
Jesteś tutaj:  ›› Gmina ›› Aktualności gminne
Data dodania: 18 stycznia 2021
Kolejna dotacja z programu MALUCH+

Gmina Miękinia pozyskała 47 tys. na funkcjonowanie żłobków w Pisarzowicach i w Miękini na 2021 rok. Wsparcie pochodzi z rządowego programu „MALUCH+” 2021.
Nasze oczekiwania były wprawdzie większe, ponieważ miesięczny koszt utrzymania jednego miejsca żłobkowego wynosi średnio ponad 1700 zł. Przy wsparciu z Ministerstwa w wysokości 80 zł miesięcznie dla 1 miejsca będziemy musieli sporo dołożyć z własnych środków. Cieszymy się jednak z każdej dodatkowej złotówki – przyznaje wójt Jan Marian Grzegorczyn.

Środki zostaną przeznaczone na pokrycie części kosztów związanych z wynagrodzeniem personelu, comiesięcznymi opłatami za ogrzewanie, prąd czy wodę. Możliwe będzie również zakupienie środków czystości.

Na funkcjonowanie 72 miejsc żłobkowych w okresie wrzesień-grudzień 2021 r. w nowo budowanym żłobku w Miękini Gmina otrzymała 23 040 zł. Do żłobka w Pisarzowicach trafi kwota 24 tys. zł na wsparcie funkcjonowania 25 miejsc na okres 12 miesięcy.Informacja dla osób niesłyszącychCentralna Ewidencja i Informacja o Działalności GospodarczejSystem Informacji Przestrzennejgov.pl
design by fast4net

Płatności online