Aktualności - Już prawie tysiąc now - Urząd Miejski w Miękini

Burmistrz przyjmuje mieszkańców w środy w godz. 8.00-12.00 po uprzednim umówieniu telefonicznym 71 735 92 22

Wyszukiwarka

Przejdź do: BIP
Przejdź do: Facebook
Przejdź do: Wersja klasyczna serwisu
Przejdź do: RSS


Oficjalny serwis internetowy
Gminy Miękinia

Menu główne


Menu poziome

Aktualności

Już prawie tysiąc nowych lamp w gminie Miękinia

30 maja 2019
970 szt. lamp typu LED, 14 miejscowości, 71 ulic i kilka lokalizacji objętych projektami unijnymi i krajowymi to obraz rozbudowywanej sieci oświetlenia drogowego w gminie Miękinia w ciągu zaledwie 3 lat.
Co roku Gmina Miękinia finansuje rozbudowę oświetlenia drogowego głównie ze środków własnych. Tylko w latach 2017-2018 oświetlonych zostało 55 ulic w 11 miejscowościach, gdzie łącznie zamontowano 442 lampy typu LED. Jeśli dodamy do tego oświetlenie rozbudowane w wyniku realizacji projektów unijnych i rządowych, to łączna liczba zamontowanych lamp ledowych w latach 2017-2018 sięga 673 szt. W 2019 r. przybędzie ich w sumie 297, w tym 61 zamontowanych w ramach projektów dofinansowanych ze środków zewnętrznych i 236 lamp sfinansowanych wyłącznie z Budżetu Gminy Miękinia.

Do końca września br., zgodnie z zapisami zawartej umowy wykonawczej br. firmą ITINET z Zielonej Góry, wybudowane zostanie oświetlenie drogowe w kolejnych miejscowościach na terenie gminy Miękinia. Zasięg inwestycji obejmie ulice Zielone Łąki, Lipową i Wrocławską (w obrębie skrzyżowania wspomnianych ulic) w Miękini, ulicę Słoneczną w Wojnowicach i ulicę Słoneczną w Żurawińcu (od skrzyżowania z ul. Główną w kierunku Krępic). W efekcie zamontowanych zostanie w sumie 28 lamp typu LED. Wartość podpisanego kontraktu to kwota 162 500 zł.

Obecnie trwają już prace związane z rozbudową oświetlenia drogowego w następujących lokalizacjach: Żurawiniec (ul. Spokojna i odcinek Słonecznej od skrzyżowania z ul. Główną), Brzezina (ul. Wieczysta, Słoneczna i Mrozowska do skrzyżowania z ul. Willową), Brzezinka Średzka (ul. Brzozowa, Akacjowa, Kościelna do skrzyżowania z ul. Brzozową), Gałów (ul. Wrocławska, Słoneczna w obrębie skrzyżowania z ul. Wrocławską i Parkowa do tablicy miejscowości Gałówek), Krępice (ul. Morwowa, Szkolna do skrzyżowania z ul. Polną), Mrozów (ul. Odrzańska Bystrzycka, Wrzosowa, Pocztowa), Miękinia (ul. Wesoła), Wróblowice (ul. Akacjowa). Wkrótce rozpoczną się prace w Wilkszynie (ul. Szkolna do cmentarza i ul. Skowronkowa). Realizacja tych zadań zaowocuje zamontowaniem kolejnych 208 lamp.

Pomimo dużych nakładów finansowych przeznaczanych na ten cel w Budżecie Gminy potrzeby w tym zakresie są wciąż duże. Ma to związek ze stale rosnącą liczbą osiedli i domów jednorodzinnych. Staramy się systematycznie poprawiać jakość życia mieszkańców m.in. poprzez budowę i modernizację dróg oraz rozbudowę oświetlenia ulicznego, ale musimy rozkładać inwestycje w czasie ze względu na dostępność środków budżetowych. Zapewniam jednak, że mamy na uwadze wszystkie potrzeby mieszkańców i uwzględniamy je planując kolejne inwestycje – podkreśla Jan Marian Grzegorczyn wójt Gminy Miękinia.


Liczba odwiedzin: 2257

Stopka

Płatności online
Zamknij