Menu poziome
Menu lewe
Aktualności - inwestycje gminne

7 marca 2023
W ramach I edycji Rządowego Funduszu Polski Ład: Programu Inwestycji Strategicznych trwa budowa oświetlenia drogowego w 19 miejscowościach gminy Miękinia.

11 sierpnia 2022
Inwestycja obejmuje przebudowę drogi na odcinku 2400 mb w terenie zabudowanym w Lutyni i niezabudowanym do Zakrzyc, budowę kanalizacji, teletechniki i oświetlenia w Lutyni.

25 lipca 2022
W tym roku na ten cel przeznaczyliśmy łącznie 180 tys. zł.
30 marca 2022
Przy ul. Wrocławskiej w Miękini powstają dwa przejścia dla pieszych - zwykłe i wyniesione z chodnikiem.

30 września 2020
30 września Jan Marian Grzegorczyn wójt gminy Miękinia podpisał umowę w sprawie udzielenia pomocy finansowej przez Gminę Miękinia dla Powiatu Średzkiego na modernizację budynku dawnego szpitala powiatowego w celu przywrócenia usług medycznych.

17 września 2020
Jan Marian Grzegorczyn wójt gminy Miękinia oraz Grzegorz Serafin Prokurent firmy BERGER BAU POLSKA podpisali umowę na realizację kolejnych inwestycji drogowych.

22 lipca 2020
Trwają prace związane z wykonaniem ścieżki rowerowej relacji Lutynia - droga krajowa nr 94.

14 lipca 2020
Kanalizacja pozwoli na rozwiązanie problemu zagospodarowania ścieków sanitarnych w miejscowościach Kadłub i Siemichów.
Liczba odwiedzin: 4211