Oficjalny portal Gminy Miękinia

Wyszukiwarka

BIP
RSS
FaceBook
English
Wersja polska
Wersja klasyczna serwisu


Strona główna
Oficjalny serwis internetowy
Gminy Miękinia

Menu główne


Otwórz się na
zdrowy klimat

Menu
Czy wiesz, że... ?
Czarny Krzysztof
Z historią wsi Brzeziny wiąże się podanie o groźnym rycerzu rabusiu, "Czarnym Krzysztofie", działającym w okolicach Brzeziny. Był on postrachem okolicznych dworów, podróżnych i gospodarzy. Przypisano mu wiele morderstw i rozbojów. W 1512 roku został pojmany, odwieziony do Legnicy i tam powieszony.
Drukuj Zmniejsz tekst Powiększ tekst Cofnij
Aktualności gminne
Jesteś tutaj:  ›› Gmina ›› Aktualności gminne
Data dodania: 30 listopada 2011
I Festiwal Bajek w Gimnazjum w Lutyni

16 listopada w Gimnazjum w Lutyni odbył się pierwszy Szkolny Festiwal Bajek. Wszystkie klasy miały za zadanie przebrać się za bohaterów z wybranej przez siebie bajki.
Co więcej, musiały wykonać plakat w języku angielskim i dokonać krótkiej prezentacji bajki uzasadniając dlaczego dokonali takiego, a nie innego wyboru. Punktualnie o godzinie 11:30 uczniowie razem ze swoimi wychowawcami zgromadziły się na sali gimnastycznej.

Jury uważnie oglądało i sprawiedliwie oceniało występy. Zwyciężyła klasa 1B na czele z wychowawczynią p. Anną Listwan za przedstawienie Królewny Śnieżki i 7 Krasnoludków.

W nagrodę klasa otrzymała tydzień wolnego od sprawdzianów i kartkówek. Drugie miejsce zajęła klasa 3B za fantastyczne stroje z filmu animowanego Shrek. Na miejscu trzecim uplasowała się klasa 2 za przestawienie Smerfów.

Dyplomy za najoryginalniejsze przebranie otrzymał Łukasz Radzikowski za fantastyczny własnoręcznie uszyty strój Ciastka, Bartek Hutyra za smerfa Ciamajdę oraz Krzysiek Warcholiński za Lorda Faquaarda. Nagrodę specjalną Dyrektora Zespołu Szkół w Lutyni Jadwigi Rybackiej otrzymały nauczycieli p. Maria Karpińska za Kota w Butach i p. Anna Listwan za Babę Jagę, Wszyscy włożyli wiele pracy i wysiłku w organizację tego dnia i zostali nagrodzeni brawami. Liczymy na to, że w przyszłym roku powtórzymy tą imprezę.

Opr.: Gimnazjum LutyniaInformacja dla osób niesłyszącychCentralna Ewidencja i Informacja o Działalności GospodarczejSystem Informacji Przestrzennejgov.pl
design by fast4net

Płatności online