Aktualności - „I Ty możesz zostać - Urząd Miejski w Miękini

Burmistrz przyjmuje mieszkańców w środy w godz. 8.00-12.00 po uprzednim umówieniu telefonicznym 71 735 92 22

Wyszukiwarka

Przejdź do: BIP
Przejdź do: Facebook
Przejdź do: Wersja klasyczna serwisu
Przejdź do: RSS


Oficjalny serwis internetowy
Gminy Miękinia

Menu główne


Menu poziome

Aktualności

„I Ty możesz zostać bohaterem” - podsumowanie warsztatów w Wilkszynie

18 czerwca 2019
W ramach projektu socjalnego „I Ty możesz zostać bohaterem” w dniu 15.06.2019 r. w Wilkszynie odbyło się szkolenie realizowane przez Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Miękini we współpracy ze stowarzyszeniem “Gotowi do Ratowania”.
Celem szkolenia było przygotowanie rodziców i opiekunów dzieci do natychmiastowego i w pełni profesjonalnego przeprowadzenia akcji ratunkowej w obliczu wystąpienia zagrożenia zdrowia i życia dziecka.
Mieszkańcy gminy Miękinia uczyli się udzielania pierwszej pomocy pediatrycznej. Podczas szkolenia zdobyli umiejętności z zakresu podstaw udzielania pierwszej pomocy, oceny stanu poszkodowanego, sytuacji i miejsca zdarzenia, a także resuscytacji krążeniowo - oddechowej dzieci i niemowląt, automatycznej defibrylacji zewnętrznej (defibrylator AED), udzielania pomocy w wybranych stanach nagłych m.in. zakrztuszenie, omdlenie, wysoka temperatura, drgawki, dreszcze.
Szkolenia z pierwszej pomocy pediatrycznej odbędą się także w Miękini w dniu 7.09.2019 r. w Samorządowym Ośrodku Kultury oraz w Lutyni w dniu 14.09.2019r. w Zespole Szkół. Osoby zainteresowane szkoleniem proszone są o kontakt z koordynatorem projektu Panią Katarzyną Muszkalską pod nr. tel. 71 736 08 56 lub osobiście w siedzibie tut. Ośrodka, pok. 102.

Liczba odwiedzin: 1490

Stopka

Płatności online
Zamknij