Aktualności - Forum przedsiębiorców - Urząd Miejski w Miękini

Burmistrz przyjmuje mieszkańców w środy w godz. 8.00-12.00 po uprzednim umówieniu telefonicznym 71 735 92 22

Wyszukiwarka

Przejdź do: BIP
Przejdź do: Facebook
Przejdź do: Wersja klasyczna serwisu
Przejdź do: RSS


Oficjalny serwis internetowy
Gminy Miękinia

Menu główne


Menu poziome

Aktualności

Forum przedsiębiorców gminy Miękinia

18 stycznia 2019
Prawie 40 przedsiębiorców działających na terenie gminy Miękinia wzięło udział w zorganizowanym 16 stycznia br., z inicjatywy Wójta Jana Mariana Grzegorczyna, Forum przedsiębiorców.
Podczas spotkania zaprezentowano m.in. procedurę planistyczną oraz realizację unijnego projektu „Uzbrojenie terenów inwestycyjnych w gminie Miękinia”, a także podstawowe informacje w zakresie wsparcia nowych inwestycji regulowanych ustawą z dnia 10 maja 2018 r.

Forum było okazją do poznania się przedsiębiorców z terenu gminy Miękinia, ale przede wszystkim do przedstawienia problemów, z którym borykają się w swojej działalności biznesowej. Przedsiębiorcy zwrócili uwagę na konieczność przebudowy skrzyżowań z DK 94 w miejscowości Błonie i Krępice, aby zapewnić niezbędny poziom bezpieczeństwa i dostępność do działających w ich obrębie firm, zwłaszcza samochodom ciężarowym. Wskazano również na potrzebę podjęcia współpracy samorządu i biznesu w zakresie inicjatyw wspomagających kształcenie zawodowe oraz podnoszenie kwalifikacji i znajomości języków obcych dzieci i młodzieży.

Cieszymy się, że nasze I Forum dla przedsiębiorców spotkało się z tak dużym zainteresowaniem i dziękuję wszystkim uczestnikom za nowe pomysły i inspiracje. Razem możemy zrobić wiele dobrego – przyznaje Wójt Gminy Miękinia Jan Marian Grzegorczyn.

Zarówno przedstawiciele samorządu, jak i przedsiębiorcy zgodnie uznali, że forum to doskonała forma wymiany doświadczeń i nawiązania ściślejszej współpracy. Wyrazili jednocześnie gotowość do organizacji kolejnych tego typu spotkań.


Liczba odwiedzin: 2720

Stopka

Płatności online
Zamknij