Oficjalny portal Gminy Miękinia

Wyszukiwarka

BIP
RSS
FaceBook
English
Wersja polska
Wersja klasyczna serwisu


Strona główna
Oficjalny serwis internetowy
Gminy Miękinia

Menu główne


Otwórz się na
zdrowy klimat

Menu
Czy wiesz, że... ?
Winnice Jaworek
Budynek, gdzie powstaje wino usytuowany jest na terenie zabytkowego folwarku w Miękini, w sąsiedztwie XVIII wiecznego pałacu gdzie w ciągu najbliższych lat ma powstać hotel. Całe przedsięwzięcie zmierza ku temu aby w Miękini utworzyć centrum dolnośląskiego winoroślarstwa. Już dziś prowadzi się tam szkolenia, przyjmuje wycieczki, które zwiedzają kompleks winnicy, degustują produkty tradycyjne. Przed wiosna 2009 roku oddana zostanie do użytku stylowa Sala Degustacji z zabytkowym piecem śląskim gdzie mają być przyjmowani goście pragnący spróbować pierwszego od pięciu wieków śląskiego wina.
Drukuj Zmniejsz tekst Powiększ tekst Cofnij
Aktualności gminne
Jesteś tutaj:  ›› Gmina ›› Aktualności gminne
Data dodania: 31 stycznia 2012
Ferie w Księginicach

W ramach ,,Pożytecznych Ferii 2012’’ organizowanych przez Fundację Wspomagania Wsi w świetlicy wiejskiej w Księginicach dzieci i młodzież realizowały projekt pod hasłem „Moja wieś w Internecie”.
W ramach projektu utworzono galerię zdjęć wsi w Internetowym Atlasie Wsi (www.atlaswsi.pl). Uczestnicy projektu wykonywali zdjęcia swojej miejscowości i jej okolic w 15 wybranych wcześniej miejscach. W pracowni komputerowej SOK w Miękini pod kierunkiem p. Zbigniewa Pilcha utworzono galerię. Podczas realizacji głównego celu projektu, każdego dnia instruktor organizował dla beneficjentów w świetlicy i w terenie gry i zabawy z nagrodami.

Uczestnicy projektu codziennie otrzymywali poczęstunki, zorganizowano grila. Projekt zakończyła zabawa karnawałowa na którą przygotowano stroje i maski. W imprezie uczestniczyły również dzieci ze świetlicy w Białkowie z instruktorem Beatą Pęcherek. Fundusze na organizację ferii Stowarzyszenie „Zaborowa Kraina” pozyskało z Fundacji Wspomagania Wsi. Partnerami projektu był Samorządowy Ośrodek Kultury i Urząd Gminy w Miękini.

Za pomoc w realizacji projektu dzieci i młodzież oraz instruktor świetlicy serdecznie dziękują partnerom projektu.

Elżbieta KozikInformacja dla osób niesłyszącychCentralna Ewidencja i Informacja o Działalności GospodarczejSystem Informacji Przestrzennejgov.pl
design by fast4net

Płatności online