Oficjalny portal Gminy Miękinia

Wyszukiwarka

BIP
RSS
FaceBook
English
Wersja polska
Wersja klasyczna serwisu


Strona główna
Oficjalny serwis internetowy
Gminy Miękinia

Menu główne


Otwórz się na
zdrowy klimat

Menu
Czy wiesz, że... ?
Lubiatowskie Górki
Lubiatowskie górki to wąskie pasmo piaszczystych górek długości 8,6 km i szerokości 250 – 700 m przecinające równinę Doliny Odry na dwie części nadodrzańskie pola uprawne 104 m npm i torfowiska „Zielone Łąki” 102 m npm. Pasmo to ciągnie się od Owieczek przez Lubiatów do miejscowości Lisiny na terenie gminy Środa Śląska. Nazwa pasma pochodzi od miejscowości Lubiatów, który leży w centralnej części pasma górek, przy najwyższych wzniesieniach. Najwyższe wzniesienie to: Piaskowa Górka 115 m npm, Wielka Sowa 115,4 m npm., Kobylnicka (Bystra) Górka 113 m npm, Łużycka Górka 112,5 m npm. Górki porastają głównie lasy sosnowe. Są to dość młode monokultury sosnowe. Na stokach i u podnóża wzniesień rosną rzadkie i chronione rośliny m.in. lilie złotogłów, pajęcznice liliowate, kosaćce syberyjskie i paprotki zwyczajne.
Drukuj Zmniejsz tekst Powiększ tekst Cofnij
Aktualności gminne
Jesteś tutaj:  ›› Gmina ›› Aktualności gminne
Data dodania: 1 lutego 2012
Dotacja z WFOŚiGW we Wrocławiu na renowację rowu w Mrozowie

26 stycznia br została podpisana umowa na dofinansowanie zadania - "Konserwacja i renowacjia urządzeń wodnych w postaci rowu R-2D wraz z budowlami pod kątem ochrony przeciwpowodziowej wsi Mrozów".
Gmina Miękinia otrzymała dofinansowanie ze środków Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej we Wrocławiu (www.wfosigw.wroclaw.pl) w wysokości 20% kosztów ogólnych zadania tj. dotację w wysokości 69 500,00 zł oraz pożyczkę w tej samej wysokości.

Po koniec 2011 roku został wybrany, zgodnie z procedurą zamówień publicznych, wykonawca zadania: Zakład Usług Różnych „Horodecki” ze Środy Śląskiej. Renowacja cieku wodnego zostanie wykonana za cenę 347 674,60 zł brutto, do 30 maja 2012 roku. Cena uzyskana w wyniku przetargu jest niższa o 198 069,54 zł od ceny kosztorysowej.Informacja dla osób niesłyszącychCentralna Ewidencja i Informacja o Działalności GospodarczejSystem Informacji Przestrzennejgov.pl
design by fast4net

Płatności online