Komunikaty - Decyzja o zakazie zgromad - Urząd Miejski w Miękini

Burmistrz przyjmuje mieszkańców w środy w godz. 8.00-12.00 po uprzednim umówieniu telefonicznym 71 735 92 22

Wyszukiwarka

Przejdź do: BIP
Przejdź do: Facebook
Przejdź do: Wersja klasyczna serwisu
Przejdź do: RSS


Oficjalny serwis internetowy
Gminy Miękinia

Menu główne


Menu poziome

Komunikaty

Decyzja o zakazie zgromadzenia

15 marca 2024
Umiejscowienie protestu na drodze krajowej nr 94 na wysokości skrzyżowania w m. Krępice negatywnie wpłynie na bezpieczeństwo, co jest związane z intensywnością ruchu drogowego w tym miejscu. Stała blokada drogi może stanowić zagrożenie zarówno dla uczestników ruchu, jak i osób mieszkających w okolicy zwiększając ryzyko zdarzeń drogowych i utrudniając (pomimo zgłoszenia tzw. korytarza życia) służbom ratunkowym przejazd w przypadku nagłych sytuacji.

Planowana blokada spowoduje bezpośrednie zagrożenia dla życia i zdrowia ludzi oraz mienia w znacznych rozmiarach. Skrzyżowanie drogi krajowej nr 94 w obrębie Krępice-Lutynia stanowi newralgiczne miejsce w gminie Miękinia. Droga, na której ma wystąpić blokada jest istotna nie tylko z punktu widzenia mieszkańców gminy, bowiem stanowi drogę wyjazdową i wjazdową z Wrocławia, ale także z uwagi na to, że w okolicy znajduje się wiele istotnych dla gminy przedsiębiorstw i zakładów pracy, a paraliż ich funkcjonowania, z uwagi na niemożliwość dojazdu pracowników i kontrahentów, może spowodować ogromne starty dla mienia.

Z informacjami przekazanymi od Komendanta Powiatowej Policji w Środzie Śląskiej, w latach od 2019-2022 na skrzyżowaniu dr. 94 w obrębie miejscowości Krępice-Lutynia doszło aż do 27 kolizji oraz 6 wypadków, a w wyniku których jedna osoba zmarła, a sześć zostało rannych, a zatem jest drogą bardzo ruchliwą, kluczową nie tylko z punktu widzenia Gminy Miękinia, ale także Wrocławia i okolicznych miast.

W związku z powyższym została wydane decyzja o zakazie zgromadzenia.

Pliki do pobrania:

Liczba odwiedzin: 1055

Stopka

Płatności online
Zamknij