Oficjalny portal Gminy Miękinia

Wyszukiwarka

BIP
RSS
FaceBook
English
Wersja polska
Wersja kontrastowa


Strona główna
Oficjalny serwis internetowy
Gminy Miękinia

Menu główne


Otwórz się na
zdrowy klimat

Menu
Czy wiesz, że... ?
Mogiła
W 1949 roku kierowca Ludwik Półtorak jadąc ze starostą Zarzyckim przez las zauważyli niewielki budynek (dominium pomocnicze). Zatrzymali się. Starosta poszedł sprawdzić czy jest zasiedlona, a kierowca poszedł do lasu. Po 100 m spaceru natknął się na dość dużą mogiłę długości ok. 30 m Wokół porozrzucane były ludzkie kości i roztaczał się trupi odór. W wysokim nasypie były otwory zrobione przez zwierzęta. Warstwa ziemi nad pogrzebanymi nie była grubsza niż 40-50 cm. Pokazał to staroście, który powiedział, że dowie się i sprawdzi. Na drugi dzień starosta powiedział kierowcy te słowa: „O ile chcesz żyć, ja nie miał kłopotów to zapomnij o tym. Nigdy tam nie byliśmy, nic nie widzieliśmy i o niczym nie wiemy”. Mieszkańcy Lubiatowa znając sprawę już od czasu zasiedlenia wsi również nie zgłaszali nikomu o leżącej nieopodal mogile w obawie o własne życie.
Drukuj Zmniejsz tekst Powiększ tekst Cofnij
Aktualności gminne
Jesteś tutaj:  ›› Gmina ›› Aktualności gminne
Data dodania: 30 grudnia 2011
Poniżej prezentujemy Państwu pismo Wójta Gmina Miękinia skierowane do Marszałka Województwa Dolnośląskiego odnośnie działań podejmowanych na rzecz zapewnienia podstawowej opieki medycznej w gminie.
więcej


Data dodania: 27 grudnia 2011
20 grudnia 2011r. w Samorządowym Ośrodku Kultury w Miękini odbyło się Spotkanie Wigilijne dla osób samotnych i niepełnosprawnych będący pod opieką Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej, który był organizatorem spotkania.
więcej


Data dodania: 21 grudnia 2011
Za nami pierwszy Miękiński Kiermasz Bożonarodzeniowy. 18 grudnia na odwiedzających Miękinię czekało moc atrakcji. W programie imprezy nie zabrakło „Jasełek” w wykonaniu przedszkolaków z Miękini, występów grupy wokalnej Senior i zespołu ludowego "Radośni". Po zapadnięciu zmroku, nastąpiło uroczyste zapalenie światełek bożonarodzeniowych oraz pokaz Fireshow.
więcej


Data dodania: 21 grudnia 2011
10 grudnia we Wrocławiu odbyła się kolejna edycja zawodów z cyklu Wrocławska Olimpiada Młodzieży. W zawodach wzięło udział ponad 190 uczestników.
więcej


Data dodania: 19 grudnia 2011
14 grudnia odbyła się konferencja podsumowującą projekt „Po pierwsze przeciwdziałaj przemocy” w związku z realizacją Programu Profilaktyki Przemocy w Rodzinie w Gminie Miękinia prowadzonego w ramach Programu Osłonowego „Wspieranie jednostek samorządu terytorialnego w tworzeniu systemu przeciwdziałania przemocy w rodzinie” edycja 2011, którego realizatorem był Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Miękini.
więcej


Data dodania: 16 grudnia 2011
Na zaproszenie Marii Bierskiej, redaktor TVP Wrocław, nasze zespoły: ,,Radośni" z Wróblowic oraz ,,Senior" z Miękini wzięły udziału w koncercie pt. ,,Z najlepszymi życzeniami świątecznymi", zorganizowanym przez Stowarzyszenie Ludzi Wieku Senioralnego we Wrocławiu.
więcej


Data dodania: 16 grudnia 2011
Profil Zaufany ePUAP to darmowe narzędzie, dzięki któremu obywatel może załatwić sprawy administracyjne drogą elektroniczną bez konieczności wychodzenia z domu.
więcej

Data dodania: 15 grudnia 2011
Od września w gminnych szkołach podstawowych rozpoczęła się realizacja projektu systemowego „Indywidualizacja nauczania i wychowania uczniów klas I – III w szkołach podstawowych na terenie Gminy Miękinia”.
więcej


Data dodania: 14 grudnia 2011
6 grudnia pracownicy Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej zorganizowali zabawę Mikołajkową dla 41 dzieci z terenu Gminy Miękinia, których rodzice są klientami tut. Ośrodka. W realizacji przedsięwzięcia pracownikom socjalnym pomagali Instruktorzy świetlic oraz Seniorzy Miękińskiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku.
więcej


‹‹‹ 1 ... | 242 | 243 | 244 | 245 | 246 | 247 | 248 | 249 | 250 | 251 | 252 | 253 | 254 ›››

Informacja dla osób niesłyszącychCentralna Ewidencja i Informacja o Działalności GospodarczejSystem Informacji Przestrzennejgov.pl
design by fast4net

Płatności online